18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gwiazda teatru walczy o życie

Polska aktorka w ciężkim stanie. Potrzebuje pomocy

Wojciech Kozicki
18.02.2021  14:54
Aktorka Ewa Kopczyńska walczy o życie po pęknięciu tętniaka i krwotoku
Aktorka Ewa Kopczyńska walczy o życie po pęknięciu tętniaka i krwotoku Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Aktorka Ewa Kopczyńska przeżywa prawdziwy zdrowotny dramat i walczy o życie. Gwiazda Teatru Zagłębia, po tym jak nastąpiło pęknięcie tętniaka, nie może się ruszać i mówić. W internecie uruchomiono zbiórką na leczenie Ewy Kopczyńskiej.

Aktorka Ewa Kopczyńska ma poważne problemy ze zdrowiem. Jak podaje Teatr Zagłębia w Sosnowcu na Facebooku, artystka tuż po Świętach trafiła nieprzytomna do szpitala, gdzie zdiagnozowano pęknięcie tętniaka podpajęczynówkowego w tętnicy środkowej mózgu. Doszło też do krwotoku. Przez 3 tygodnie była w śpiączce, a oczy otworzyła dopiero 18 stycznia. Jak czuje się dzisiaj?

Aktorka Ewa Kopczyńska potrzebuje mocy

Kopczyńska powoli odzyskuje świadomość i ma dobre rokowania. Niestety, u aktorki stwierdzono całkowity niedowład czterokończynowy i jest podłączona do respiratora. Nie jest w stanie oddychać samodzielnie, konieczny był zabieg tracheotomii.

Niestety, bez kosztownej rehabilitacji Ewa nie ma szans na powrót do normalnego funkcjonowania. Wymaga specjalistycznej opieki w ośrodku rehabilitacyjnym, który zapewni jej również dostęp do odpowiedniej do jej stanu zdrowia terapii – podaje Teatr Zagłębia w Sosnowcu. 

Jak przypomina Onet.pl, Ewa Kopczyńska występuje na scenie od 30 lat, a debiutowała w Teatrze Śląskim w Katowicach. Później jej artystycznym domem stał się Teatr Rozrywki w Chorzowie, a później trafiła do Teatru Zabłębia w Sosnowcu. Obecnie aktorka znajduje się pod opieką Centrum Origin w Krakowie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze