18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące doniesienia

Ewa Krawczyk w tarapatach! Może stracić połowę majątku

05.10.2021  12:45
Ewa Krawczyk straci połowę spadku?
Ewa Krawczyk straci połowę spadku? Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER

Minęło już pięć miesięcy od śmierci Krzysztofa Krawczyka, a spadek po legendarnym muzyku nadal nie został podzielony. Podczas sądowej batalii Krawczyka Juniora o zachowek, na jaw wyszły nieznane wcześniej fakty. Jak się okazuje, Ewa Krawczyk może stracić połowę przyznanego jej majątku.

Od kilku miesięcy trwa sądowa batalia pomiędzy Ewą Krawczyk a Krzysztofem Igorem Krawczykiem o prawa do spadku po legendarnym muzyku. Wdowa twierdzi, że mąż przed śmiercią napisał nowy testament, w którym zostawił swojego syna na lodzie.

Innego zdania jest Krawczyk Junior, który przypomina, że w pierwszej wersji testamentu to jemu przysługiwała znaczna część majątku, natomiast najnowsze zapisy prawdopodobnie zostały zmanipulowane. Teorię tę potwierdza między innymi pierwsza żona muzyka, która przyznaje, że to niemożliwe, by artysta wydziedziczył syna.

Początkowo Krawczyk Junior zamierzał walczyć w sądzie o prawo do zachowku, jednak ostatnio okazało się, że podczas sporządzania nowej wersji testamentu kondycja zdrowotna muzyka była słaba, co mogło też wpłynąć na jego świadomość i sprawność intelektualną.

Ewa Krawczyk straci majątek?

Do sprawy w rozmowie z "Twoim Imperium" odniosła się pełnomocniczka Juniora, mecenas Monika Kucwaj-Zarzycka. Jak przyznaje, ze względu na wątpliwości dotyczące stanu zdrowia muzyka w trakcie spisywania testamentu jego syn będzie starał się o uzyskanie połowy majątku.

Mój klient podjął taką decyzję, gdyż na jaw wyszły istotne okoliczności związane ze stanem zdrowia jego ojca z ostatniego okresu jego życia - poinformowała mecenas.

Teraz syn zmarłego będzie musiał udowodnić, że Krzysztof Krawczyk nie był w pełni świadomy sporządzanego przez siebie testamentu. Obalenie ostatniej woli jest jednak wyjątkowo trudne, przez co sprawa może jeszcze trwać latami.