18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nieznane fakty

Franciszek Pieczka uniknął śmierci. Stał się CUD

05.01.2022  18:30
Franciszek Pieczka cudem uniknął śmierci.
Franciszek Pieczka cudem uniknął śmierci. Fot: MIECZYSŁAW WŁODARSKI/REPORTER

Zaskakująca i tragiczna historia gwiazdy serialu Ranczo. Kultowy aktor cudem uniknął śmierci. Niewiele brakowało, a nie byłoby go dziś z nami. Franciszek Pieczka do teraz wspomina tę sytuację z drżącym sercem.

Serial Ranczo miał za zadanie przede wszystkim bawić swoich widzów. Trzeba przyznać, że wychodziło mu to bardzo dobrze. Przez lata zgromadził rzeszę wiernych fanów. Jednakże, za aktorami grającymi w komedii nie stoją wyłącznie wesołe historie. Wręcz przeciwnie. 

Jeden z kultowych aktorów, którego mogliśmy podziwiać nie tylko w serialu Ranczo, ale również w wielu innych, telewizyjnych produkcjach - Franciszek Pieczka - w młodości ledwo uniknął śmierci. 

Gwiazdor serialu Ranczo o włos uniknął śmierci

Znany również z fenomenalnego występu w kultowych Czerech Pancernych i Psie - w młodości, nim rozpoczął karierę aktorską, pracował w kopalni. To właśnie tam, pod ziemią i w bardzo niebezpiecznych warunkach wydarzył się wypadek, który o mały włos nie pozbawiłby Pieczki życia, nim to na dobre się rozpoczęło.

Młody Franciszek pewnego dnia stracił równowagę i przewrócił się, wpadając do głęboko wykopanego tunelu. Co gorsza, w miejsce jego upadku nagle runęła ściana kopalni. Dosłownie w ostatniej chwili kierownik opiekujący się zespołem górników odepchnął Pieczkę o kilka metrów. To uratowało mu życie. Sam aktor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w tamtym momencie był o włos od pożegnania się z tym światem.

To wydarzenie zmobilizowało go do porzucenia pracy w kopalni i podążenia za głosem serca - rozpoczął karierę aktorską, która do dziś daje mu ogrom szczęścia. 

Czytaj także