18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co się dzieje z aktorem?!

Franciszek Pieczka w złym stanie?! "Proszę Boga o spokojną śmierć"

03.01.2022  13:38
Franciszek Pieczka prosi Boga o spokojną śmierć.
Franciszek Pieczka prosi Boga o spokojną śmierć. Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Franciszek Pieczka ma 94 lata i jest jednym z najbardziej docenianych aktorów starszego pokolenia. Niestety, w ostatnim jest mu szczególnie ciężko. Artysta senior nie ukrywa, że prosi już Pana Boga tylko o jedno.

Franciszek Pieczka ma obecnie 94 lata, a od niemal 18 lat pozostaje samotnym wdowcem. Słynny artysta czuje się bardzo opuszczony i ostatnio w jego głowie pojawiają się wyjątkowo przykre myśli. Zaczął m.in. więcej czasu poświęcać tematom ostatecznym.

Franciszek Pieczka modli się do Pana Boga

Ponadto czas pandemii jest dla seniora szczególnie trudny. Słynny Stacho Japycz z „Rancza” długo musiał czekać na szczepionkę przeciwko Covid-19. "Ze zdrowiem jestem nie za bardzo. Jestem już w takim wieku, że wszystko po kolei mi dolega… Serce czasem zakuje i kondycja już nie taka jak kiedyś. Ogólnie jestem słaby, ale nie chciałbym zadręczać innych opowieściami o moim zdrowiu. Staram się badać i dbać o siebie, bo na tamten świat jeszcze się nie wybieram" – mówił na początku procesu szczepień w Polsce artysta.

Teraz jednak jego nastawienie nieco się zmieniło i widać, że narastająca troska i samotność zmieniają nastawienie artysty. Coraz częściej rozmyśla on o śmierci i modli się już tylko o to, by nie była ona bolesna.

Ja się śmierci nie boję. Ja swoje przeżyłem. Już nie mam jakichś aspiracji ani życiowych, ani osobistych, ani zawodowych. Tylko proszę Boga, żeby odejść w miarę spokojnie, bez boleści. No i żeby później spotkać się z małżonką. Tam, na górze. Może już przygotowała dla mnie jakie przyjęcie? To by było fantastyczne!

– mówi Franciszek Pieczka, który wciąż tęskni za zmarłą ukochaną.

Mamy nadzieję, że znajdzie jeszcze radość życia!