18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walczy o życie pod tlenem!

Gwiazda Sanatorium Miłości ciężko chora!

Wojciech Kozicki
22.10.2020  21:23
Gerard Makosz z Sanatorium Miłości chory - uczestnik ma koronawirusa?
Gerard Makosz z Sanatorium Miłości chory - uczestnik ma koronawirusa? Fot: PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

„Sanatorium Miłości” to hit TVP rozpalający widzów, a cała Polska trzymała kciuki, by uczestnicy tacy jak Gerard Makosz odnaleźli miłość życia. Okazało się jednak, że popularny senior z drugiej edycji programu, jest ciężko chory i walczy o życie. Ma objawy koronawirusa!

Iwona Mazurkiewicz (61 l.) i Gerard Makosz (80 l.) są jedyną parą z "Sanatorium Miłości 2". Seniorka w wywiadzie dla portalu Pomponik wyznała, że jej ukochany walczy o życie z ciężką chorobą. Ma takie objawy jak wysoka gorączka, problemy z oddychaniem i pot lejący się strumieniami. Czy to COVID-19?

Gerard Makosz z Sanatorium Miłości jest chory na koronawirusa?

Iwona Mazurkiewicz zadzwoniła do lekarza pierwszego kontaktu w Zabrzu, odbyła się teleporada i lekarz wystawił e-receptę. Skończyło się na tym, że w mieszkaniu pary pojawili się medycy w specjalnych kombinezonach ochronnych i stwierdzili poważne zmiany w płucach seniora.  Przepisano mu antybiotyk.

Pot lejący się strumieniami tak, że trzeba było co pół godziny zmieniać koszulkę. Ja też miałam w tym czasie gorączkę, ale mniejszą i chorowałam tylko dwa dni, a on zupełnie opadł z sił. Pierwsza myśl - koronawirus, ale nawet nie mieliśmy czasu na testy, trzeba było działać – opisuje dramat pani Iwona. (Pomponik)

Córka pana Gerarda jest chirurgiem w Szwajcarii i „jest przekonana, że koronawirus powoduje stany zapalne w żyłach i utrudnia transport tlenu do płuc”. Doradziła tacie heparynę w zastrzykach, która rozrzedza krew i antybiotyk. Pani Iwona sama musiała nauczyć się podawać podskórne zastrzyki z heparyny, by ratować ukochanego.

Gerard Makosz przez całą dobę korzysta w domu z koncentratorów tlenu, które wtłaczają seniorowi powietrze przez nos.

Bez tego byłoby mu bardzo ciężko. Staram się, by w dzień był w pozycji siedzącej, bo tak lepiej pracują płuca. Oklepuję go też i nacieram amolem. Cieszę się, że zaczął jeść i robi to sam – wyznaje pani Iwona. (Pomponik)

Sanatorium Miłości i seks do setki

Pan Gerard zasłynął tym, że seks nie był dla niego tematem tabu. Zapowiedział, że "będzie uprawiał miłość aż do setki". Aby zachować zwinne ciało i wysokie libido, uprawia sport, biega, nurkuje i jeździ na nartach. Jak podkreśla Iwona Mazurkiewicz, to właśnie dobra forma fizyczna pozwala mu teraz tak dzielnie walczyć z chorobą.

Można tak powiedzieć, że z wiekiem seks smakuje lepiej. Jak byłem młody, to poderwałem tu, poderwałem tam. A na starsze lata to się szanuje i pielęgnuje - mówił pan Gerard w wywiadzie dla Faktu.