18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mroczna strona Maneskin

Gwiazda choruje na wulwodynię. "Ból, problemy z seksem"

17.02.2022  16:18
Narzeczona Damiano z Maneskin kontra wulwodynia. Rzadka choroba utrudnia jej seks. Jak gwiazdor wytrzymuje seksualną abstynencję?
Narzeczona Damiano z Maneskin kontra wulwodynia. Rzadka choroba utrudnia jej seks. Jak gwiazdor wytrzymuje seksualną abstynencję? Fot: Piotr Matusewicz/East News

Zespół Maneskin wygrał zeszłoroczną Eurowizję, a jego muzycy to już rockowi celebryci. Jednak nawet takie gwiazdy chorują i mają problemy jak każdy statystyczny Kowalski. Damiano David, jest związany z włoską modelką i influencerką Giorgią Soleri. Właśnie wyznała, że cierpi na rzadką chorobę i ma problemy z seksem. Czym jest wulwodynia?

Damiano David z zespołu Maneskin to bożyszcze kobiet w każdym wieku, które oddałyby więcej niż wszystko, by spędzić z nim choćby jedną upojną noc. Jednak jego serce od 5 lat jest zajęte. Miłość jego życia to modelka Giorgia Soleri. Wbrew pozorom, jej życie nie jest usłane różami, bo przez rzadką chorobę cierpi każdego dnia. Seksowna Włoszka postanowiła wykorzystać popularność swoją i muzyka Maneskin, by wyjaśnić światu, czym jest wulwodynia.

Giorgia Soleri i wylwodynia. Ból, brak seksu i nadwrażliwość

Giorgia Soleri na konferencji wyznała, że cierpi na wulwodynię, która dotyka zaledwie 14-16% kobiet na świecie. Ciężko ją zdiagnozować, bo objawy, czyli ból, pieczenie i kłucie w obrębie narządów intymnych, nadwrażliwość, suchość w okolicy sromu, krocza czy odbytu, przypominają zwykłą infekcję. To dlatego wulwodynię nazywa się „niewidzialną chorobą”. Ginekolog Tomasz Leonowicz definiuje ją jako „uczucie dyskomfortu w okolicy sromu, najczęściej opisywane jako piekący ból pojawiający się mimo braku zmian patologicznych lub jawnych klinicznie zaburzeń neurologicznych”. Ewa Basza-Radomańska i Maren Jantos opisują tę chorobę jako „najbardziej zaniedbany obszar w zakresie zdrowia kobiety”.

Wulwodynia może być sklasyfikowana jako:

  • Uogólniona – zajęcie całego sromu
  • Zlokalizowana – zajęcie części sromu np. przedsionka czy łechtaczki.
  • Prowokowana – obecna tylko przy stosunku płciowym lub dotyku
  • Nieprowokowana – występuje samoistnie
  • Mieszana – prowokowana i nieprowokowana

 

Co gorsza, wulwodynia oznacza nie tylko dolegliwości bólowe, ale powoduje również poważne problemy z seksem.

Usłyszałam już wszystko - że jestem szalona, niespokojna, oziębła, że kłamię, że boję się seksu i powinnam się więcej masturbować. Najgorsza jest skrajna samotność, która cię spotyka, bycie ocenianą i niezrozumianą przez tych, którzy powinni postawić diagnozę. Uczysz się uznawać ten ból za część ciebie i twoją codzienność. Żadnych obcisłych dżinsów, żadnych rajstop, kwaśnego jedzenia, żadnego alkoholu, cukru, żadnej kolorowej lub syntetycznej bielizny, żadnego wychodzenia wieczorem, nic. Nawet planowanie wakacji staje się koszmarem, wiedząc, że można je spędzić, leżąc w łóżku i zwijając się z bólu - opowiedziała Giorgia Soleri. (Pudelek)

Soleri wyznała, że na wulwodynię cierpi od 8 lat. Zaapelowała, by wykazać zrozumienie dla kobiet borykających się z tą chorobą, bo „nie są wadliwe”.

Nazywają to "niewidzialną chorobą", ale pamiętam bardzo dobrze wszystkie ograniczenia, do których mnie zmusiła. To zdjęcie zostało zrobione w jedną z niekończących się nocy w ciągu ostatnich ośmiu lat, które były przepełnione bólem, dreszczami, krzykami i łzami...- zaapelowała ukochana Damiano Davida.

Giorgia Soleri choruje na wulwodynię. Problemy z seksem i nadwrażliwością sromu
Giorgia Soleri choruje na wulwodynię. Problemy z seksem i nadwrażliwością sromu Fot: Instagram/Giorgia Soleri

Måneskin - I WANNA BE YOUR SLAVE (Official Video)