18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat rocka w żałobie

Legendarny gitarzysta nie żyje. "Żona znalazła ciało"

Wojciech Kozicki
15.07.2021  13:52
Nie żyje Jeff LaBar. Odeszdł gitarzysta zespołu Cinderella
Nie żyje Jeff LaBar. Odeszdł gitarzysta zespołu Cinderella Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Gitarzysta zespołu Cinderella Jeff LaBar NIE ŻYJE. Legendarny muzyk rockowy został znaleziony martwy w swoim apartamencie. Jaka była przyczyna śmierci artysty?

Jeff LaBar, czyli legendarny gitarzysta zespołu glam rockowego Cinderella, NIE ŻYJE! Podobno w ostatnich dniach nie było z nim kontaktu i bliscy nie wiedzieli, co się z nim działo. Jego była żona Gaile LaBar-Bernhardt odwiedziła apartament muzyka w Nashville. Znalazła jego martwe ciało.

Jeff LaBar nie żyje. Odszedł gitarzysta zespołu Cinderella

Informację o śmierci Jeffa LaBara potwierdził jego syn Sebastian. Jaka była przyczyna śmierci muzyka? Tego jeszcze nie udało się ustalić.

Właśnie odebrałem telefon... Jeff Labar, mój tata, mój bohater i idol zmarł. Nie jestem w stanie nic powiedzieć. Kocham cię, staruszku – napisał syn Labara w mediach społecznościowych.

Zespół Cinderella powstał w 1983 roku. Sprzedał 15 milionów płyt, grał trasy koncertowe z Bon Jovi i Van Halen, ale w końcu doszło do rozłamu wśród muzyków. Pojawiły się konflikty w jakim składzie powinna grać kapela, aż we końcu zawiesiła działalność. Jeff LaBar utrzymał się później z pracy na budowie, a także prowadził pizzerię z bratem. Przyznał w jednym z wywiadów, że rozpad zespołu Cinderella mógł być jego winą, ponieważ był uzależniony od alkoholu. Twierdzi, że jego mroczna strona doprowadziła do awantur.

Na jednym z koncertów Jeff LaBar przedawkował i spadł ze sceny. Był wielokrotnie wysyłany na odwyk, ale wkrótce po operacji biodra uzależnił się od leków przeciwbólowych. Po latach wyznał, że gdy Cinderella była na szczycie, rozsmakował się w heroinie i kokainie.

Cinderella - albumy Studyjne

  • Night Songs (1986)
  • Long Cold Winter (1988)
  • Heartbreak Station (1990)
  • Still Climbing (1994)

Cinderella - albumy na żywo

  • Live Train to Heartbreak Station (1998)
  • Live at the Key Club (1999)
  • In Concert (2004)
  • Extended Versions (2006)
  • Gypsy Road: Live (2006)

Cinderella - Somebody Save Me (Official Video)

Czytaj także
Przeczytaj więcej