18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat muzyka

Głodowa emerytura Cugowskiego. "Nie mam pretensji do losu"

Bartłomiej Ciepielewski
04.03.2021  16:53
Emerytura Cugowskiego nie powala
Emerytura Cugowskiego nie powala Fot: JUSTYNA ROJEK/EAST NEWS

Krzysztof Cugowski zalicza się do grona artystów, którzy nie mogą pochwalić się godną emeryturą. Wokalista "Budki Suflera" liczy, że nie dojdzie do sytuacji, w której będą musiały utrzymywać go dzieci. Niestety pandemiczne realia sprawiły, że przyszłość muzyka stała się niepewna.

Krzysztof Cugowski przez pięć dekad podbijał polską scenę muzyczną. Mimo ogromnego dorobku artystycznego, muzyk nie zdołał sobie zapewnić godnej emerytury. Wokalista podzielił los Karola Strasburgera i Maryli Rodowicz, uzyskując skandalicznie niskie świadczenia emerytalne.

Jaką emeryturę dostaje Krzysztof Cugowski?

Według najnowszych informacji Krzysztof Cugowski może liczyć na nieco ponad 1000 złotych emerytury. Jeszcze kilka lat temu świadczenie było jeszcze niższe i wynosiło 570 złotych. Muzyk nie ukrywa, że bez koncertowania może wkrótce rozpocząć klepanie biedy.

Duży wpływ na pogorszenie jego sytuacji finansowej ma pandemia koronawirusa. Wstrzymanie koncertów pozbawiło Cugowskiego głównego źródła przychodu.

Owszem, rok, dwa przeżyję bez grania, jakoś to będzie, ale co dalej? - zastanawia się wokalista.

Niestety podobny los dotknął wielu polskich celebrytów, którzy pracowali na podstawie umów cywilnoprawnych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej