18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podświetlenie i muzyka

Grób Krawczyka będzie... ŚPIEWAŁ. Najnowsza technologia

19.10.2021  12:02
Grób Krzysztofa Krawczyka
Grób Krzysztofa Krawczyka Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Grób Krawczyka odkąd stanął na nim okazały pomnik, jest bardzo ważnym miejscem dla fanów. Okazuje się, że wygląd to nie wszystko. W miejscu wiecznego spoczynku piosenkarza działać będzie jeszcze najnowsza technologia, która sprawi, że usłyszymy muzykę. 

Grób Krzysztofa Krawczyka to miejsce wyjątkowe. Nie tylko fani piosenkarza mogą mu tam oddać hołd i go powspominać, ale również jego najbliżsi wkładają wiele serca w wygląd pomnika gwiazdora. Pracę nad jego wykończeniem nadzoruje wdowa po wokaliście, Ewa Krawczyk.

Jak się okazuje, w tym miejscu jest również przestrzeń na kolejną trumnę. Ewa Krawczyk w przyszłości chce spocząć obok męża i szykuje tę przestrzeń także w pewnym sensie... dla siebie. Poza tym pomyślała również o Krzysztofie Krawczyku Juniorze, któremu mimo wielu sprzeczek również zakupiła miejsce na cmentarzu. Decyzja macochy oburzyła jednak młodego pasierba, który twierdzi, że nie planuje umierać.

Grób Krzysztofa Krawczyka będzie grał i śpiewał?

Rodzinne sprzeczki, rodzinnymi sprzeczkami, ale pomnik Krzysztofa Krawczyka to teraz całe życie Ewy Krawczyk, która każdą wolną chwilę spędza na cmentarzu. Stara się, by grobowiec robił ogromne wrażenie i ma jeszcze jeden plan, który w najbliższym czasie wcieli w życie. Mianowicie... chciałaby, żeby grób piosenkarza śpiewał. Będzie to możliwe dzięki najnowszej technologii. W realizacji pomysłów pomaga jej menadżer zmarłego męża Andrzej Kosmala.

"Krzysztof był człowiekiem skromnym i przemawiała przez niego skromność. Szukaliśmy inspiracji, żeby pomnik o nim opowiadał. Płyta nagrobkowa ułożona została w kształcie stopni estradowych, sceny, na której Krawczyk spędził połowę życia. Te ławki symbolizują widownię. Operujemy symbolami" - tłumaczy "Super Expressowi" wieloletni przyjaciel artysty i jego menedżer, Andrzej Kosmala. Skromność to jedno, a uczczenie pamięci drugie. Rodzina najwyraźniej kosztów w tym wypadku nie liczy.

Pod kostką przeprowadzony jest przewód elektryczny, ponieważ nie ma tu na cmentarzu prądu. Albo za ołtarzem albo za grobem umieścimy małe ogniwo fotowoltaiczne, a pod ławką będzie reflektor, który przez całą noc będzie oświetlał pomnik, pojawi się światła, który będzie padał na grób, tak samo jak padał scenę podczas jego występów

- tłumaczy Kosmala.

Jak instalację elektryczną założymy, to będzie mały odtwarzacz, na którym będą nagrane na skrzypcach najpopularniejszych piosenek Krzysztofa

- zdradza Andrzej Kosmala.

"Muzyka będzie bardzo delikatnie puszczana, tak żeby nikomu nie przeszkadzało. Będzie się rozlegał dźwięk ulubionego psalmu Krzysztofa - Pan mym pasterzem, Barki czy Chciałem być marynarzem" - dodaje dawny menadżer.

W uproszczeniu można powiedzieć, że grób będzie "śpiewał". Niewykluczone zresztą, że w głowie rodziny pojawią się nowe, jeszcze bardziej zdumiewające pomysły, np. dołączenie do nagrań głosu piosenkarza. Jesteście zaskoczeni?