18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki dramat

Gwiazda TVP jest ciężko chora. Mąż w czarnej rozpaczy

11.05.2021  20:44
Gwiazda TVP bardzo chora
Gwiazda TVP bardzo chora Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Bogumiła Wander w latach swojej największej świetności była jedną z najjaśniejszych gwiazd TVP. Niestety, teraz jej życie przypomina dramat. Jest bardzo ciężko chora, a cały ciężar tej sytuacji musi unieść na barkach jej załamany mąż.

Bogumiła Wander wiedzie teraz życie bardzo odległe od bajki, jakim kiedyś było. Była prezenterka TVP, która swego czasu pełniła rolę symbolu Telewizji Polskiej - aktualnie cierpi z powodu choroby Alzheimera. Jest ona nieuleczalna i niezwykle obciążająca dla osoby chorującej i jej najbliższej rodziny.

Bogumiła Wander jest w ciężkim stanie

77-letnia spikerka od paru lat przebywa pod opieką podwarszawskiego ośrodka. Przez pandemię koronawirusa najbliżsi bardzo długo nie mogli jej odwiedzić. W końcu jej mężowi, Krzysztofowi Baranowskiemu udało się dotrzeć do ukochanej. Niestety, jej stan wciąż się pogarsza.

Aktualnie stan dawnej prezenterki nie pozwala już na swobodną komunikację. Mąż, z którym połączyło ją gorące uczucie i za którego wyszła w 2005 roku - jest tym faktem zdruzgotany. Może jedynie żyć wspomnieniami o dawnych, pięknych czasach.

Właśnie widziałem się z żoną. Nagle przed świętami kierownictwo ośrodka poluzowało obostrzenia i mogłem się z nią zobaczyć. Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo... To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu

- powiedział w rozmowie z Plejadą Krzysztof Baranowski. 

Nie poznaje mnie, ale będziemy się teraz częściej widywać i może coś się zmieni

– wyjawił dodatkowo z nadzieją w rozmowie z tygodnikiem "Dobry Tydzień” Krzysztof Baranowski. Mężczyzna dodatkowo opisał, jak spędził z ukochaną czas podczas swoich ostatnich odwiedzin. Łzy same napływają nam do oczu.

Zastałem ją w dobrej formie, siedziałem przy niej, trzymałem za rękę. Nawet sobie tutaj tańczyła

- wyznał.

Nie ulega wątpliwości, że obserwowanie dawnej gwiazdy TVP w tak ciężkim stanie, jest szczególnie trudne dla jej najbliższych. Niestety, starość okraszona chorobami to jeden z najokrutniejszych momentów życia człowieka. Mamy nadzieję, że jej rodzina zniesie to bardzo dzielnie.

Czytaj także