18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Badać się warto

Gwiazdor serialu Rodzinka.pl zrobił badania na HIV. Co na to TVP?

22.11.2019  19:58
Gwiazdor serialu Rodzinka.pl zrobił badania na HIV. Co na to TVP?
Gwiazdor serialu Rodzinka.pl zrobił badania na HIV. Co na to TVP? Fot: Maria Wytrykus/TVP/East News

Gwiazdor serialu Rodzinka.pl, młody Maciej Musiał, poddał się badaniom na obecność wirusa HIV. Wszystko zrelacjonował w sieci. Pod jego postem pojawił się bezczelny komentarz kolegi po fachu.

Rodzinka.pl przyniosła Maciejowi Musiałowi ogólnopolską sławę. Aktor postanowił wykorzystać swoją popularność w dobrym celu. By szerzyć społeczną świadomość poddał się badaniom na obecność wirusa HIV. 

Co zdumiewające, jego szczytną inicjatywę internetową zwieńczył negatywnie bezczelny komentarz kolegi aktora - Adama Fidusiewicza. 

Aktor serialu Rodzinka.pl zbadał się na HIV

Aktor hitowego serialu Rodzinka.pl zaangażował się w akcję społeczną, promującą Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Na swoim profilu na Instagramie, Musiał pokazał jak wygląda cała procedura.

Jutro rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV - z tej okazji postanowiłem skorzystać z BEZPŁATNYCH badań i pokazać Wam, że to nic strasznego:) wspaniała pielęgniarka Wiola nakłuwa paluch, czekamy parę minut, pokazujemy że nie boli i zachęcamy do badań. Wszystkie informacje: GDZIE, JAK i że ZA DARMO znajdziecie na www.aids.gov.pl

- napisał aktor na Instagramie.

Jego inicjatywa spotkała się z raczej pozytywnym przyjęciem i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie dość bezczelne pytanie kolegi po fachu. Bez kozery napisał do Musiała: "Co Ci wyszło?". Gwiazdor TVP nie odpowiedział na tą zaczepkę i pozostawił ją bez komentarza.

Mamy nadzieję, że słynąca z konserwatywnych postaw stacja TVP nie będzie robiła Maćkowi problemów z uwagi na to, z czym stereotypowo kojarzy się zarażenie wirusem HIV.

My natomiast pochwalamy szerzenie społecznej świadomości!