18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

TVP wyzyskuje gwiazdy?

ILE KOSZTUJE WĘGIEL? "Głodowe" stawki gwiazdek na sylwestrze TVP

31.12.2021  11:59
Ile Węgiel zarobi w sylwestra? "Głodowa" stawka
Ile Węgiel zarobi w sylwestra? "Głodowa" stawka Fot: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Ciężkie czasy nastały, a to oznacza niższe stawki za występy. Na jakie kwoty mogą liczyć najgorętsze gwiazdki TVP w Zakopanem? Oj, Jacek Kurski nie ma już tyle pieniędzy, co przed laty.

Sylwester już dziś, jeszcze raptem kilka godzin i Polacy oddadzą się świętowaniu. A świętować jest co - rok 2021 pod wieloma względami okazał się koszmarny.

Aby odegnać złe moce i przywołać szczęście na najbliższe miesiące, albo przynajmniej przez chwilę uszczęśliwić gawiedź, Jacek Kurski z ekipą TVP szykują tradycyjnego już "Sylwestra marzeń". Impreza telewizji publicznej odbędzie się w Zakopanem, a na scenie pojawią się oczywiście sławy disco polo (Zenek Martyniuk i Piękni i Młodzi) oraz ulubieńcy Telewizji Polskiej - m.in. Maryla Rodowicz, Roxie Węgiel i wschodząca gwiazdka, zwyciężczyni "The Voice Kids" Sara Egwu-James.

Szacuje się, że tegoroczna impreza w Zakopanem kosztować może TVP łącznie nawet do 10 milionów złotych! Już wiadomo, że telewizji pomogą spółki skarbu państwa, między innymi Totalizator Sportowy, który opłaca występ Jasona Derulo. Co jednak z innymi gwiazdkami?

TVP nie przepłaca

\Kto kogo finansuje, tego nie wiemy. Pudele donosi za to, ile wynieść ma stawka za krótki występ popularnej dziecięcej gwiazdki, Roksany Węgiel. Jeszcze przed pandemią topowe polskie gwiazdy mogły w sylwestra zarobić nawet 100-150 tysięcy złotych. Czasy się jednak zmieniły.
Jak donosi Pudelek, Roxie (Roksana Węgiel)  sylwestrową noc zarobi "zaledwie" 25 tysięcy złotych. Co ciekawe, jej młodsza stażem koleżanka, Sara Egwu James nie dostanie ani grosza. TVP tłiumaczy to ponoć daniem młodziutkiej wokalistce szansy.
Dostaje w końcu możliwość wystąpienia na jednej z największych imprez roku w Polsce, a do tego organizator opłaca jej całą oprawę: tancerzy i choreografa, stylizacje, reżysera... - mówi Pudelkowi onformator.
A nam przypomina to trochę działanie nieuczciwych pracodawców, którzy lubią wyzyskiwać młodych, niedoświadczonych ludzi, dopiero wchodzących na rynek pracy.