18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

fiu fiu

Ile gwiazdy zarobiły w sylwestra? Bajońskie stawki

03.01.2022  16:23
ile gwiazdy zarobiły w sylwestra?
ile gwiazdy zarobiły w sylwestra? Fot: Paweł Murzyn/East News, Maciek Jonek/REPORTER, ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East

Bawią się, kosztów nie liczą! Telewizja Polska i Polsat sowicie wynagrodziły gwiazdy występujące na imprezach sylwestrowych. Jakie pieniądze zgarnęli polscy wokaliści?

Jason Derulo zgarnął za występ na "Sylwestrze Marzeń" TVP gigantyczne pieniądze, po czym wrócił do USA i stara się zapomnieć o pląsach w Zakopanem. Chodzą słuchy, że koncertu w Polsce się... wstydzi. Dlaczego? Powody mogą być różne, w tym przaśność imprezy i fakt, że został supportem Zenka Martyniuka.

W tej sytuacji nasz rodzimy gwiazdor-doscopolowiec, może poczuć się mocno zaniedbany przez Jacka Kurskiego i TVP. To nic, że na pracę w Telewizji Polskiej zawsze może liczyć, to nic, że (jak na polskie warunki) zarabia w niej kokosy. Skoro okazał się większą gwiazdą niż Jason Derulo, to i stawkę powinien mieć wyższą, albo chociaż porównywalną.

Ile zarobili artyści w w sylwestra?

Tymczasem na jaw wychodzi, na jakie pieniądze za swoje występy mogli liczyć różni artyści. "Sylwester Marzeń" okazuje się przy tym dużo bardziej opłacalny, niż impreza Polsatu. Ale po kolei.

Stawki w TVP były mocno zróżnicowane. Jason Derulo zarobić miał w Zakopanem od 500 tysięcy do nawet 1,2 mln złotych! Występująca z nim na tej samej scenie Sara Egwu James nie dostała z kolei ani złotówki. Wspominaliśmy już o gaży Roksany Węgiel, która musiała zadowolić się głodową pensyjką zaledwie 25 tysięcy złotych. Co z resztą?

Zenek Martyniuk, który swym występem rozgrzewał publiczność tuż przed wybiciem godziny zero, dostał 100 tysięcy złotych. Na podobną gażę liczyć mogła ponoć Maryla Rodowicz. Marcin Miller z zespołu Boys dostał z kolei "tylko" 35 tysięcy.

Gwiazdy Polsatu wypadły tu nieco słabiej, choć jak za króciutkie koncerciki... no nie mogą narzekać. Cleo za występ dostać miała 70 tysięcy złotych, Dawid Kwiatkowski podobnie. Stawki Sławomira i Beaty Kozidrak nie są znane. Oboje jeszcze dwa lata temu za podobne imprezy dostawali nawet po 80-110 tysięcy!