18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

usiądźcie bo padniecie

Ile są warci polscy piłkarze? Setki milionów euro za zawodników

14.06.2021  16:00
Ile jest warta polska reprezentacja? Grube miliony
Ile jest warta polska reprezentacja? Grube miliony Fot: JANEK SKARŻYNSKI/AFP/East News

Choć polscy piłkarze nie mogą pochwalić się wielkimi osiągnięciami i rzadko wychodzą z grupy, to i tak są warci setki milionów euro! Kwota robi wrażenie i zwala z nóg, więc zanim przeczytacie - usiądźcie. 

Pierwszy mecz Polaków w opóźnionym Euro2020 to starcie z reprezentacją Słowacji. Spotkanie obu drużyn zaplanowane zostało w poniedziałek 14 czerwca o godzinie 18.00 czasu polskiego. I choć ani nasz największy jasnowidz Krzysztof Jackowski, ani guru PiS i TVP Jacek Kurski, ani nawet fani piłki nożnej, drużynie z Polski wielkich szans nie dają, ta i tak warta jest kosmiczne pieniądze.

Piłkarze są jak towar - sprzedawani do kolejnych drużyn za grube miliony, stają się prawdziwą inwestycją. Fakt - w Polsce nie mamy zbyt wielu orłów, których możnaby porównywać do największych gwiazd sportu, ale cena reprezentacji i tak robi wrażenie.

Ile są warci polscy piłkarze?

Pierwszy mecz Polacy rozgrywają ze Słowacją, a piłkarze naszych południowych sąsiadów są od polskiej reprezentacji tańsi. Teoretycznie umiejętności zawodników liczone są w złotówkach (lub raczej dolarach lub euro). Gdyby to decydowało - wygraną mielibyśmy w kieszeni.

Drużyna Słowacji warta jest "tylko" 131,1 mln euro. Dużo? W piłkarskim świecie wybitnie mało. Polska reprezentacja wyceniana jest na dwa razy więcej - 276,8 mln euro!

Ile trzeba zapłacić za jednego zawodnika? W drużynie Słowaków jest jedna wybitnie wysoko oceniana postać - to Milan Skriniar, którego wartość to aż 60 milionów Euro. W Polsce mamy więcej takich perełek. Najdroższy jest Robert Lewandowski - 60 milionów, za nim plasuje się Piotr Zieliński (50 milionów), a dalej Jan Bednarek i Wojciech Szczęsny - każdy po 25 milionów euro!

Czytaj także
Przeczytaj więcej