18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ryba lubi pływać...

Ile wypił Stuhr? Wyciekły informacje!

Wojciech Kozicki
31.10.2022  10:26
Ile wypił Jerzy Stuhr? Wyciekły informacje o wypadku
Ile wypił Jerzy Stuhr? Wyciekły informacje o wypadku Fot: Andrzej Zbraniecki/East News

Kolejne szokujące informacje o wypadku Jerzego Stuhra. „Fakt” ujawnia szokujące zeznania potrąconego motocyklisty. Nieoficjalnie podał ile wypił słynny aktor z filmu „Seksmisja”. Co on miał w głowie, żeby w takim stanie prowadzić auto?

Jerzy Stuhr 17 października spowodował wypadek po pijanemu i potrącił mężczyznę. Twierdzi, że nie uciekł z miejsca wypadku i pokornie współpracował z policją. Tymczasem na łamach „Faktu” znalazły się zeznania potrąconego motocyklisty. Opowiedział m.in. jak Stuhr uciekał dwukrotnie i co wyprawiał, gdy zjawiła się policja.

Stuhr spowodował wypadek. Ile wypił?

Potrącony Sławomir G. zeznał, że Jerzy Stuhr nie za bardzo chciał dmuchać w alkomat. Miał finalnie wydmuchać 0,7 promila. Podobno przyznał się funkcjonariuszom, że „spożył jedną może dwie butelki wina”.

Z opowiadania Dariusza (znajomy, który przyjechał po motor, red.) wiem też, że pan Stuhr miał utrudniać badanie alkomatem. Policjantka musiała powtarzać testy i kilka razy instruować go jak ma dmuchać. Dariusz mówił mi też przez telefon, że pan Stuhr wydmuchał 0,7 promila i przyznał się wobec policjantów do spożycia jednej może dwóch butelek wina – opisał zdarzenie Sławomir G. („Fakt”)

„Fakt” próbował skontaktować się ze Stuhrem. Nie uzyskał jednak komentarza na temat zeznań motocyklisty. Nabrał wódy w usta?

Ile trzeba wypić żeby mnieć 0,7 promila?

Portal Medonet podaje, że aby wydmuchać 0,7 promila, Stuhr musiał wypić przynajmniej trzy kieliszki wina w ciącigu ostatnich dwóch godzin. PRzy takim stanie upojenia, "stajemy się coraz bardziej pobudzeni i pewni siebie, a nasza koordynacja ruchowo-wzrokowa ulega upośledzeniu". 

Aby mieć we krwi ok. 0,7 promila alkoholu, w przypadku średniego wzrostu mężczyzny o krępej sylwetce, w podeszłym wieku, należałoby spożyć mniej więcej trzy kieliszki wina (525 ml) w ciągu dwóch godzin. Oczywiście, wszystko to przy założeniu, że podczas spożycia nie je się zbyt wiele, a alkohol jest metabolizowany w standardowym tempie - wyjaśnia Medonet.

Czytaj także