inflacja jej niestraszna

Ile zarabia Holecka? NIE PRACUJE DLA IDEI, ma kosmiczne pieniądze

20.06.2022  11:58
Ile zarabia Danuta Holecka?
Ile zarabia Danuta Holecka? Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Danuta Holecka to największa gwiazda TVP i twarz rządowej propagandy. W telewizji publicznej pracuje ponad dwie dekady i mówi się, że za wierność trzeba jej sowicie zapłacić. Ile?

Telewizja Polska, jako nadawca publiczny, powinna być bezstronna i niezależna od władzy, a jej głównym zadaniem jest informowanie i edukowanie społeczeństwa. Od lat jednak, a dokładniej odkąd władzę w Polsce przejęło PiS, TVP jest coraz mocniej zaangażowana politycznie, z rzetelnością ma wspólnego coraz mniej, za to coraz więcej z toporną, przerażającą wręcz propagandą.

Mimo miażdżących opinii ekspertów i koszmarnej opinii społeczeństwa, w TVP od lat pracują i stają się twarzami propagandy znani dziennikarze czy celebryci. Dlaczego tkwią w okrytym złą sławą medium? Czy to wiara w PiS, oddanie idei, czy może jednak pieniądze?

Wierność TVP kosztuje

Są tacy, którzy z polityką się utożsamiają i zdaje się, że wierzą w głoszoną przez siebie propagandę. Jedną z najjaśniejszych jej twarzy jest Danuta Holecka, która z TVP związana jest już ponad dwie dekady. Początkowo w Telewizji Polskiej była szarą myszką, z czasem jednak jej kariera rozwijała się, a gdy do władzy w Polsce doszło PiS, kobieta stała się prawdziwą gwiazdą.

Wierna prezesowi Kurskiemu i prezesowi Kaczyńskiemu zawzięcie wypełnia swe obowiązki i doczekała się awansu na szefową Wiadomości TVP. Oddanie władzy musi jednak sporo kosztować - nikt raczej nie przypuszcza, że szarga swój wizerunek i nazwisko za grosze.

Ile zarabia Danuta Holecka?

Już w 2017 roku "Dziennik Gazeta Prawna" donosił, że Danuta Holecka w TVP zarabia nawet 40 tysięcy złotych miesięcznie. Kosmiczne wynagrodzenie pupilki Kurskiego próbowała potwierdzić opozycja, poseł KO Adam Szlapka walczył w TVP o ujawnienie prawdziwych zarobków prezenterki. Bezskutecznie.

Temat zarobków Danuty Holeckiej wraca jak bumerang. Dziś szacuje się, że wynagrodzenie Danuty Holeckiej to CO NAJMNIEJ 50 tysięcy złotych miesięcznie, plus premie i dodatki. Ponadto portal Pomponik dowiedział się, że kobieta na początku roku dostała gigantyczną, kilkunastoprocentową podwyżkę. Ile zarabia naprawdę? Telewizja Polska jak ognia unika ujawnienia zarobków swych pracowników. Prawdy nie poznamy zapewne tak długo, jak trwać będzie władza PiS w Polsce i Jacka Kurskiego w Telewizji Publicznej.

Czytaj także