18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skromny ekspert ds. mediów...

Ujawniono ile zarabia Kurski w TVP. Czemu tak mało?

27.02.2021  11:28
Ile zarabia jacek Kurski w TVP? Nie narzekajcie, taki ekspert musi swoje brać...
Ile zarabia jacek Kurski w TVP? Nie narzekajcie, taki ekspert musi swoje brać... Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Ile zarabia prezes TVP Jacek Kurski? Skromny, uczciwy, bezstronny, mający ogromną wiedzą o mediach… taki człowiek po prostu zasługuje na wysokie zarobki! Właśnie ujawniono ile zarabia ten wytrawny znawca mediów i muzyki disco polo. Za tak unikające propagandy treści i i promowanie kultury wysokiej powinien zarabiać znacznie 

Niedawno ujawniono ile zarabiają gwiazdy TVP takie jak Ogórek, Cholecka i Jakimowicz. Wiemy, że jeszcze nie ochłonęliście po tych szokujących informacjach, ale mamy dla was kolejny cios. Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka ujawnił ile zarabia Jacek Kurski jako prezes Telewizji Polskiej.

Ile zarabia Kurski? Niektórzy nie zarobią tyle przez całe życie

Adam Szłapka ujawnił zarobki Jacka Kurskiego w piątek na konferencji prasowej w Poznaniu. Twierdzi, że przez 6 lat pracy, Kurski zarobił prawie 3 miliony złotych. Okazuje się jednak, że to nie jego całe zarobki, bo przez pewien czas Kurski nie był prezesem Telewizji Polskiej, a jedynie doradzał zarządowi TVP. Ile wtedy zarobił? Tego raczej się nie dowiemy.

Wiemy natomiast, że Kurski ma niezwykle dobre serce niczym sam prezes Jarosław Kaczyński i troszczy się o losy biedniejszych. Jest wręcz połączeniem Robin Hooda z Matką Teresą! Nie chce być bogaty sam i rozdaje kasę ubogim. Ujawniono jak gigantyczne pieniądze przeznacza się w TVP na nagrody i premie.

Wychodzi na to, że przez sześć lat Jacek Kurski zarobił prawie trzy miliony złotych. Kwota jest piorunująca. A to nie jest pełna suma. Za rok 2017 to łączna kwota brutto stanowiąca 10,33-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2016 roku – ogłosił Adam Szłapka. (wp.pl)

Skąd polityk Nowoczesnej ma takie informacje? Twierdzi, że otrzymał odpowiedź na oficjalne zapytanie, ale „wiadomość od TVP wymagała deszyfrowania”.

Co sam Kurski mówi o swoich zarobkach? Niedawno stwierdził, że chciał zarabiać jak najmniej. Zarabia może i sporo, ale „mniej się nie dało”.

Zarobki Kurskiego w TVP zdaniem posła Szłapki:

  • w 2016 r. - 304 tys. 78,92 zł,
  • w 2017 r. - 545 tys. 892,60 zł,
  • w 2018 r. - 811 tys. 704,72 zł,
  • w 2019 r. - 758 tys. 859,36 zł,
  • w 2020 r. - 290 tys. 121 zł.