18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uderzenie rządu

Ile zarabia Jurek Owsiak? Wielkie zmiany po Polskim Ładzie

02.02.2022  18:09
Ile zarabia Jurek Owsiak? Wielkie zmiany po Polskim Ładzie
Ile zarabia Jurek Owsiak? Wielkie zmiany po Polskim Ładzie Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Ile zarabia Jurek Owsiak? To pytanie wraca do Polaków jak bumerang, zwłaszcza w okolicach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak się okazuje, wiele w jego zarobkach zmienił Polski Ład.

Polski Ład uderzył w Jurka Owsiaka prawie tak mocno jak w resztę polskich obywateli? Wszystko wskazuje na to, że tak. Ile zarabia mężczyzna, który rozpala serca Polaków do zbiórek charytatywnych na rzecz WOŚP?

Jurek Owsiak nie czerpie zarobków ze zbiórek, co więcej bardzo otwarcie mówi o pieniądzach, ale i tak temat ten wciąż budzi niezdrowe kontrowersje. Szef WOŚP po raz kolejny przyznał, ile zarabia i opowiedział, jak jego sytuacja zmieni się po wprowadzeniu Polskiego Ładu.

Ile zarabia Jurek Owsiak? Straci na Polskim Ładzie

Jurek Owsiak dostaje pensję za pracę w fundacji Złoty Melon, która m.in. jest producentem Pol’and’Rock Festivalu (wcześniej Przystanku Woodstock), zajmuje się sprzedażą gadżetów z logo WOŚP, a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm. 

Dodatkowo Owsiak otrzymuje również wynagrodzenie za pracę jako dziennikarz radiowy oraz wykładowca w agencji Power Speech. Sam zresztą wielokrotnie komentuje swoją sytuację finansową.

Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł

- napisał w mediach społecznościowych.

Jerzy Owsiak w rozmowie z Onetem przyznał, że uderzył w niego Polski Ład. Z powodu zmian podatkowych jego pensja skurczy się o 1,1 zł. Wyliczył, że rocznie to jedna pensja mniej.

Ile więc dokładnie dostanie Owsiak? Jeśli założymy, że pensja będzie mu wypłacana na podstawie umowy o pracę, zarobki brutto wynosiłyby ok. 15 tys. zł. To kwota powyżej ulgi dla klasy średniej. W takim scenariuszu rzeczywiście wynagrodzenie, które rok temu netto wynosiło 10 623,59, w styczniu skurczyło się do 9 620,59 a więc o ponad 1000 zł.

Udało mu się rozwiać wszelkie wątpliwości?

Czytaj także