18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Być twarzą bułki się opłaca

Ile zarobił Mata na reklamie McDonald's? Kogoś chyba ***!

22.10.2021  08:15
Mata Matczak i szokujący kontrakt z McDonald's. "Patointeligencja", a teraz PATOZAROBKI?
Mata Matczak i szokujący kontrakt z McDonald's. "Patointeligencja", a teraz PATOZAROBKI? Fot: source Piotr Hukalo/East News

Zestaw rapera Maty w McDonald’s bije rekordy popularności, a dzieciaki ustawiają się po niego w kolejkach. Pewnie niejednej osobie ten potrójny cheesburger stanąłby w gardle, gdyby dowiedziała się ile raper zarobił za ten kontrakt reklamowy. Okazuje się, że stawka mogła wynieść nawet… MILION ZŁOTYCH!

Mata nie gra za wiele koncertów, to raczej raper-youtuber, ale zarabia jak amerykańska gwiazda rapu. Pojawiły się pierwsze informacje i wyliczenia ile zarobił na reklamie McDonald’s. Michał „Mata” Matczak, który zasłynął utworem „Patointeligencja”, mógł zarobić na kontakcie reklamowym z siecią fast foodów stawkę z sześcioma zerami.

Ile zarobił Mata na reklamie McDonald's? Szybko się zwróci

Zestaw Maty składa się z potrójnego cheesburgera, frytek i waniliowej macha latte. Jak podaje Natemat.pl, powołując się na opinie specjalistów ds. PR, za jego promowanie na pewnie nie zgarnął setek tysięcy złotych, a przynajmniej milion.

Szacuję, że wynagrodzenie liczy minimum sześć zer, ponieważ artyści tego kalibru nie przyjmują zbyt wielu współprac, a ekskluzywność w zakresie utożsamiania ich z marką podlega dodatkowej wycenie– oceniła Olivia Drost, partner zarządzająca Spotlight Agency. (Pudelek)

Okazuje się, że zestaw sprzedaje się tak dobrze, iż McDonald’s szybko odrobi tę kwotę. Podano, że w ciągu dwóch dni w mediach pojawiło się blisko 8 tysięcy publikacji na temat współpracy McDonald's i Maty, co zdaniem Press-Service Monitoring Mediów, wymagałoby wydania 23 mln złotych na reklamę. Szach mat, McDonald’s znów pokonał konkurencję.

Czy jednak restauracja nie popełniła wizerunkowego seppuku? Zapewne chcą dotrzeć za sprawą Maty do młodych ludzi i dzieci… ale czy znają jego twórczość? Warto zapoznać się chociażby z utworem „Biblioteka Trap". Wcześniej mówiło się, że „Mak” promuje niezdrowe jedzenie, a teraz dojdą do tego jeszcze szkodliwe teksty

Od kiedy wyszła pierwsza EPka
Per ch*j długi zwraca się do mnie co druga panienka
I w sumie to niezła jest beczka
Bo mój fiut ma czternaście i pół centymetra
K*rwo, zapamiętaj
Zacząłem tu robić te rapy, bo ziomy nie miały co słuchać do skręta

Podchodzi do mnie na balecie jakaś randomowa siksa
I się pyta czemu taki ze mnie jest mizoginista
A odpowiedź brzmi nie wiem, a odpowiedź brzmi nie wiem
Ale, kur*a, się domyślam!
O Boże, mój Boże, mój Boże, mój Boże, mój Boże
Ześlij mi tu sukę bez Insta

A może McDonal’s dołączy do zestawu Maty ulotkę z tekstem jego piosenki „100 dni do matury”?

Jak miałem 10 lat to był sylwester, grałem se w PSP
jak miałem 14 to waliłem wódę przed snem
3 lata później miałem w lewej ręce pętle
no i chociaż ogoloną gębę to w prawej żyletkę