18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kurski bezkarny

Perfidne łamanie obostrzeń w TVP. HALO, POLICJA!

Emilia Waszczuk
22.12.2020  12:57
Sylwester Marzeń w TVP mimo obostrzeń. Jacek Kurski złamie szereg ograniczeń
Sylwester Marzeń w TVP mimo obostrzeń. Jacek Kurski złamie szereg ograniczeń Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Godzina policyjna i zakaz imprez nie dotyczą wszystkich. Wyjątek to Jacek Kurski, TVP i szereg gwiazdeczek, które wystąpią na Sylwestrze Marzeń. A rząd udaje, że nie widzi.

W poniedziałek wieczorem w końcu opublikowane zostało rozporządzenie wprowadzające narodową kwarantannę i nowe ograniczenia oraz zakazy. Zasady w życie wejdą zaraz po świętach - 28 grudnia. I choć na liście obostrzeń znajdziemy wiele wyjątków, nie ma wśród nich wyodrębnionej imprezy TVP i planów Jacka Kurskiego.

Jak się okazało kilka dni temu, mimo narodowej kwarantanny i surowych restrykcji, prezes TVP wynajął amfiteatr w Ostródzie i organizuje tam "Sylwestra Marzeń". Na imprezę ściąga swoich ulubionych piosenkarzy disco-polo i kilka polskich gwiazdek POP - w tym Roksanę Węgiel, zespół Golec uOrkiestra czy Cleo.

Sylwester Marzeń i publiczne łamanie obostrzeń w TVP

TVP szykuje się do wielkiej imprezy, a my patrzymy na nich z niedowierzaniem. Dlaczego? Bo przecież jesteśmy w stanie pandemii, w Polsce obowiązuje zakaz imprez, a Jacek Kurski gra Polakom na nosie i pokazuje, że "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie". I coś jeszcze - zakaz imprez nie jest jedynym obostrzeniem, jakie on i jego współpracownicy w noc sylwestrową złamią.

Zajrzyjmy zatem do nowego rozporządzenia i wyliczmy panu Jackowi wszystkie zakazy i obostrzenia, które zamierza zignorować. Zaczynamy!

Po pierwsze wspomniany już zakaz organizowania imprez. Dozwolone są jedynie spotkania z maksymalnie pięcioma gośćmi poza organizatorem. Jeśli więc za organizatora uznamy Jacka Kurskiego i dodamy do niego gości w postaci samego zespołu Golec uOrkiestra - już przepisy zostaną złamane. Golcowie to bowiem nie tylko słynni bracia - cały zespół liczy aż dziesięciu członków. Do tego należy doliczyć ich menadżera i techników. Oj to zdecydowanie nie jest pięć osób!

Nie zapominajmy przy tym, że to tylko jedna z gwiazd, które w piątek 31 grudnia pojawić się mają w Ostródzie. Poza Golcami będą tam: Roksana Węgiel, Viki Gabor, Zenek Martyniuk z grupą Akcent, Marcin Miller i zespół Boys, Weekend, Milano, Defis, Zakopower, Golec uOrkiestra, Cleo, Helena Vondračkova, Thomas Anders z Modern Talking oraz Francesco Napoli.

Pójdźmy jednak dalej i zauważmy, że łamaniem obostrzeń jest już samo udostępnienie miejsca do imprezy i tańczenia - a to zrobiło właśnie miasto Ostróda na życzenie TVP. No chyba gwiazdy będą śpiewać na baczność...

Jacek Kurski złamie kilka obostrzeń. Publicznie

Co ważne - Jacek Kurski nie złamie zakazu organizowania koncertów dla publiczności (jedyna przewidziana publiczność, to ta przed telewizorami), może złamać za to zakaz zgromadzeń - wszak zbierze tej nocy w jednym miejscu kilkadziesiąt osób - artystów i ich współpracowników, obsługę techniczną wydarzenia i prezenterów TVP. Tylko tych ostatnich będzie aż sześcioro: Ida Nowakowska, Izabella Krzan, Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora i Norbi.

Hotele i ośrodki wypoczynkowe zamknięte mają być niemal całkowicie od 28 grudnia, do 17 stycznia. Z zakazu nocowania w hotelach wyłączeni są medycy, pracownicy sezonowi, służby porządkowe i pracownicy usług transportowych. Co z artystami, prezenterami telewizyjnymi i pracownikami technicznymi, a nawet z Jackiem Kurskim?

Czy wszyscy jak jeden mąż w nocy rozjadą się w Polskę i świat, by wrócić do swych domów? Z Ostródy w góry, do domów Golców, czy do domu Roksany Węgiel w Jaśle są setki kilometrów! Ba, nawet do Warszawy Jacek Kurski miałby kilka godzin drogi. Nocleg w hotelach jest zakazany, może rozstawią sobie namioty? Marna to perspektywa zimą.

Policja ukarze TVP i Jacka Kurskiego?

Na problem zamkniętych hoteli uwagę zwrócił Jurek Owsiak, który pierwszy raz, odkąd powstał WOŚP, nie zorganizuje Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w postaci koncertu.

TVP organizuje Sylwestra w Ostródzie – 200 km od Warszawy. Już od 14 grudnia trwa budowa sceny. W sylwestra na żywo telewizja i artyści odpalą koncert. To takie moje pytanie, chociażby do artystów – a gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane? I pytanie do obsługi całego tego przedsięwzięcia w TVP – to gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane? I pytanie do Pana Jacka Kurskiego – gdzie Pan będzie nocował, skoro wszystkie hotele będą pozamykane? - napisał na Facebooku. 

Odpowiedzi oczywiście nie otrzymał.

W Sylwestra rząd zapowiada wzmożone kontrole policji - setki funkcjonariuszy pojawi się na ulicach, by łapać osoby łamiące obostrzenia. Z kolei we wtorek rzecznik KGP Mariusz Ciarka informował, że policja interweniuje zawsze, gdy ktoś zgłosi im łamanie obostrzeń pandemicznych. Oj w Ostródzie telefon alarmowy może się w Sylwestra zagotować!

logo Tu się dzieje