18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie to, co majteczki w kropeczki

Jacek Kurski nie wierzy w wygraną Ochmana? Mówi o tandecie

13.05.2022  14:42
Jacek Kurski nie wierzy w zwycięstwo Ochmana? Mówi o tandecie
Jacek Kurski nie wierzy w zwycięstwo Ochmana? Mówi o tandecie Fot: Pawel Wodzynski/East News

Jacek Kurski nie wierzy w zwycięstwo Polski w Eurowizji? Szef TVP zarzuca Europie, że ta lubuje się w tandecie. Szybko zapomniał, jaki styl muzyki sam preferuje.

Krystian Ochman wystąpił na półfinale Eurowizji i zachwycił. Polski wokalista rozkochał w sobie ludzi z całej Europy i ma ogromne szanse na wysokie miejsce w tegorocznym konkursie. Finał w Turynie już w sobotę, Polacy z zapartym tchem śledzą więc notowania bukmacherów i opinie zagranicznych słuchaczy, i wyczekują występu

Swój sukces tuż po występie Krystiana Ochmana ogłosił w mediach społecznościowych Jacek Kurski. Prezes TVP głęboko wierzy w to, że to dzięki Telewizji Polskiej wokaliście poszło tak dobrze i że Telewizja Polska zachwyciła swą pracą na równi z głosem piosenkarza.

Kurski ocenia występ Ochmana

Kurski, poza tradycyjnym chwaleniem się i przypisywaniem sobie zasług, postanowił też pobawić się w eksperta. Jak wiemy, gust muzyczny ma nienaganny, o czym świadczy jego umiłowanie do disco-polo, zachwyt ukochanym wokalistą Zenkiem Martyniukiem i wysłanie w zeszłym roku na Eurowizję Rafała Brzozowskiego.

Prezes TVP już po półfinale i ogłoszeniu wyników udzielił krótkiego wywiadu serwisowi Plejada. Wyznał w nim, że od początku miał pewność, iż Krystian Ochman dostanie się do finału i zachwycał się jego talentem.

To tak oczywisty talent i tak oczywiście dobra piosenka, że to byłby skandal, gdyby Polska nie weszła do finału. Bukmacherzy obstawiali Krystiana jako nr 1 lub nr 2 tego półfinału, a ten półfinał był dużo lepszy niż startowy. Również taka sonda wśród dziennikarzy tutaj pokazywała, że Polska wygrywa na przemian ze Szwecją, w związku z czym byłem spokojny

- powiedział zachwycony prezes TVP. Starał się jednocześnie zapanować nad emocjami i przekonywał, że nawet jeśli Krystian nie wygra całego konkursu, możemy być z niego dumni. On będzie, jeśli zdobędzie jedno z pierwszych pięciu miejsc. A jeśli nie zdobędzie... to już wina Europy.

Jacek Kurski zaczął bowiem zarzucać Europie, że ta właściwie nie zna się na muzyce. W przeciwieństwie do Polski, do TVP, do niego samego, Europa stawia na TANDETĘ, na chałturę i "bazarowy sposób komunikacji artystycznej". I tak. Powiedział to o całej Europie, mówiąc, że jeśli Ochmana nie docenią, to znaczy, że się nie znają. Zapomniał, że w TVP sukcesywnie od kilku lat uprawia dokładnie taki - jak to określił, bazarowy - styl rozrywki.