18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

o.O

GROŻĄ Kurskiemu! "Teraz Wy będziecie ginąć!"

09.11.2020  11:19
Jacek Kurski ma ochronę SOP
Jacek Kurski ma ochronę SOP Fot: Piotr Molecki/East News

Jacek Kurski drży o swoje życie i zdrowie, a także o bezpieczeństwo własnej rodziny. Przy okazji tłumaczy, dlaczego ochrona SOP jest dla niego absolutnie konieczna. Brutalne słowa przeciwników najbardziej rozpoznawalnej twarzy, związanej z TVP, przestraszyłyby niejedną osobę.

Jacek Kurski jest przerażony i każdego dnia drży o swoje życie. Tuż po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia ustawy aborcyjnej w Polsce, nastroje społeczne sięgnęły negatywnych zenitów. To właśnie mniej więcej w tym okresie rozpoczęły się jeszcze bardziej intensywne niż dotychczas pogróżki, które szczerze przeraziły prezesa TVP.

Jacek Kurski ma ochronę SOP

Anonimowi napastnicy grożą nie tylko personalnie Jackowi Kurskiemu, ale także jego rodzinie, w tym dzieciom. Jego żona wypowiedziała się nawet dla Super Expressu, podkreślając, dlaczego kontrowersyjne przyznanie jej mężowi i rodzinie ochrony SOP było konieczne.

Hejt szczujni na nas w sprawie tak oczywistej i elementarnej jak bezpieczeństwo osobiste wskazuje, jak realne jest to zagrożenie i jak słuszna była decyzja o przyznanej ochronie SOP

– komentuje Joanna Kurska.

Kurscy czują się atakowani od miesięcy. TVP nie jest od dłuższego czasu ulubioną telewizją dużej części Polaków. W marcu doszło nawet do niebezpiecznego incydentu, w którym zatrzymany został mężczyzna posiadający przy sobie koktajl Mołotowa. Zaatakował on wejście, którym wchodzą wyłącznie prezes TVP, jego współpracownicy i goście. Było o krok od tragedii. Joanna Kurska podkreśla też, że jest atakowana przez różne osoby nawet na spacerach z dziećmi.

Kogo pani wybiera? kto ma wygrać? Duda? To masz 24 godziny, żeby stąd wyp…dalać! (…) wyszukaj sobie kto to jest (…) Też do ciebie zapuka ku.wo je..na! (…) Jak ci się nie podoba (…) Masz 24 godziny ku.wo je..na! 

– cytuje słowa agresorki portal wpolityce.pl. 

Wszystkie sprawy na bieżąco zgłaszane są na policję, niektóre trafiły już do sądów. Tymczasem w sprawie przyznania Kurskiemu ochrony SOP, wypowiedziała się TVP. W specjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

Telewizja Polska informuje, że przyznanie ochrony Prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu nastąpiło bez udziału Spółki. Pan Prezes Jacek Kurski zastosował się do tej decyzji

- ogłasza Centrum Informacji TVP.

Też uważacie, że Kurscy powinni być chronieni?

Czytaj także
Przeczytaj więcej