a to psikus

TVP tęczowa dzięki Kurskiemu. To będzie Sylwester jego koszmarów!

Emilia Waszczuk
31.12.2019  11:29
TVP tęczowa dzięki Kurskiemu. To będzie Sylwester jego koszmarów!
TVP tęczowa dzięki Kurskiemu. To będzie Sylwester jego koszmarów! Fot: Wikipedia

Jest taka telewizja w Polsce, w dodatku publiczna, w której za popieranie społeczności LGBT wylatuje się z pracy. Mowa o TVP, która na swojego Sylwestra ściągnęła właśnie... zagorzałą działaczkę społeczną. Ups.

Kolejny bat na Jacka Kurskiego i "Sylwestra (jego) Marzeń". Po serii przeszkód przyszedł czas na wpadkę. W telewizji, która tak zaciekle promuje obecną władzę i ani myśli głosić tolerancji, wystąpi obrończyni społeczności LGBT, otwarcie walcząca o ich prawa. A co więcej, będzie sylwestrowej imprezy największą gwiazdą!

Zaledwie kilka dni temu na jaw wyszło, że gwiazdą wieczoru w Zakopanem ma być argentyńska gwiazda, znana w Polsce z jednego przeboju sprzed 20 lat Natalia Oreiro. Piosenkarka wystąpi gdzieś pomiędzy piosenkami o oczach zielonych Zenka Martyniuka i majteczkami w kropeczki Bayer Full (jak zresztą powszechnie wiadomo, a o czym lider tego ostatniego stale przypomina, pan Sławomir Świerzyński jest homofobem i ani myśli mówić o homoseksualistach dobrze).

Oreiro i walka o równość

Jakże ciężki szok przeżyją Jacek Kurski i cała homofobiczna śmietanka prawicy, gdy w końcu odkryją, kogo zaprosili do udziału w "Sylwestrze Marzeń" TVP2. Oreiro czynnie angażowała się między innymi w kampanię społeczną na rzecz równości małżeńskiej, po której zmieniono w Argentynie prawo!

Tysiące Argentyńczyków cały czas się zakochują, niektóre pary biorą śluby. Inne też się zakochują, ale nie mogą się pobrać. Nazywam się Natalia Oreiro i popieram legalizację małżeństw osób tej samej płci. Ta sama miłość, te same prawa. Małżeństwa dla wszystkich

- mówiła w 2010 roku (za Gazeta.pl).

Natalii zdarza się na koncerty zabierać tęczową flagę, a wywiadów udzielać w tęczowych ubraniach. Nagrała nawet piosenkę w tematyce równości "United by love" ('Zjednoczeni przez miłość"). Czy zagra ją w Polsce?

Zobacz także

Świat się sprzysięga przeciw Kurskiemu

Ale to nie koniec. Od lat Oreiro wspiera różne organizacje charytatywne, grała koncerty, z których dochód przeznaczany był na walkę o prawa kobiet... Tymczasem w Polsce rośnie nam też gwiazdka, którą TVP z Kurskim kochają i promują, a której raczej nie po drodze z ich przyjaciółmi z PiS. Mowa o zaledwie 12-letniej Viki Gabor (również zagra na "Sylwestrze Marzeń"), która właśnie ogłosiła, że pieniądze zarobione ze sprzedaży muzyki, przekaże na... walkę o ochronę klimatu!

Tymczasem warto przypomnieć, że tegoroczny Sylwester TVP ciągle zmaga się z przeszkodami. Najpierw spotkał sie z protestem po tym, jak Kurski chciał organizować imprezę przy rezerwacie i pobudzić śpiące niedźwiedzie. Później zawaliła się scena. Teraz w Tatrach wieje i całą zabawę zniszczyć może pogoda. A na dodatek jeszcze te działaczki społeczne...

Przeczytaj więcej
Komentarze