18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podpowiadamy... nie Jarosław!

Kurski już ma imię dla dziecka. Wzruszająca historia

Wojciech Kozicki
08.02.2021  16:15
Jacek Kurski i dziecko. Jakiej płci i jakie imię?
Jacek Kurski i dziecko. Jakiej płci i jakie imię? Fot: Kaczmarz/Dziennik Polski/REPORTER/East News

Jacek Kurski, czyli niezatapialny prezes TVP,  spodziewa się dziecka. Media nieustannie przypominają, że żona Kurskiego Joanna wkrótce urodzi, a ciążowy brzuszek robi coraz większe wrażenie. Jakiej płci będzie dziecko Kurskiego i jak będzie miało na imię?

Jacek Kurski wkrótce znowu zostanie ojcem. Zapewne spodziewaliście się, że jego dziecko otrzyma na imię Jarosław? Ale tak się jednak nie stanie, bo państwo Kurscy spodziewają się córeczki. Poród planowany jest na wiosnę. Co więcej, jak ujawniają Plotek i Super Express, prezes TVP zamierza uczcić pamięć swojej zmarłej matki poprzez imię dziecka. Na ten pomysł wpadła ponoć jego żona Joanna. Tym samym córka Jacka Kurskiego będzie miała na imię… a właściwie aż trzy imiona!

Dziecko Jacka Kurskiego. Jak dostanie na imię?

54-letni Jacek Kurski w rozmowie z Super Expressem ujawnił, że chce, aby córeczka nazywała się Anna. Dlaczego? Kryje się za tym wzruszająca i łamiąca serce historia.

Gdy moja mama trafiła do szpitala, Joanna była przy mnie. Miałem poczucie, że Bóg jedną ukochaną kobietę mi zabiera, a drugą daje. Tak zresztą widziała to moja mama w naszej ostatniej rozmowie. Dlatego jestem szczęśliwy, że sama Joanna zaproponowała, by nasza córka miała na imię Anna po mamie. A nawet pełniej - w linii kobiet w naszej rodzinie z polskiego Podola - Anna Klara Teodora – powiedział Jacek Kurski. (Super Express)

Jak podaje Radio ZET, pani Anna Kurska była sanitariuszką podczas Powstania Warszawskiego. Działała w Solidarności i była senatorem PiS, a Lech Kaczyński odznaczył ją Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Jacek Kurski - wielka miłość, rozwód i ślub

Jak przypomina Plotek.pl, Jacek Kurski i Joanna Klimek poznali się  w gmachu TVP. Prezes został ugodzony strzałą Amora to tego stopnia, że unieważnił ślub kościelny ze swoją żoną Moniką, z którą wychował trójkę dzieci. Pobrali się w lipcu 2020 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, a wśród gości znalazł się sam Jarosław Kaczyński.

Klimek była wcześniej koleżanką z pracy Kurskiego, wiceszefem Biura Koordynacji Programowej, a później Dyrektorem Programowym. Jej zadaniem było wdrażanie strategii wizerunku programowej telewizji publicznej oraz jesiennej ramówki. Ostatecznie odeszła z TVP po poślubieniu prezesa stacji – przypomina Plotek.pl

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze