18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smakowity kąsek?

Jaką potrawą byłby Jarosław Kaczyński? Makłowicz wyjaśnia

23.09.2021  20:46
Robert Makłowicz podsumował prezesa PiS
Robert Makłowicz podsumował prezesa PiS Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Kulinarny podróżnik Robert Makłowicz gościł w ostatnim odcinku show Kuby Wojewódzkiego. Podczas rozmowy gwiazdor TVN zapytał swojego gościa o to, jakim daniem mógłby być Jarosław Kaczyński. Odpowiedź was zaskoczy!

Robert Makłowicz nie ukrywa, że nie jest fanem polskiej polityki oraz obecnego rządu. Jakiś czas temu w sieci pojawiło się nawet zdjęcie, na którym kulinarny autorytet milionów Polaków nosi na nadgarstku bransoletkę z hasłem "J**** PiS". Trudno o bardziej dosadny sposób na wyrażenie niechęci do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jakim daniem byłby prezes PiS?

Podczas wizyty w TVN-ie Kuba Wojewódzki oprócz rozmów o jedzeniu i włoskich samochodach postanowił poruszyć temat polityki, pytając Makłowicza o to, jakim daniem byłby Jarosław Kaczyński. Podróżnik postanowił odpowiedzieć na pytanie zgodnie ze znanym powiedzeniem "jesteś tym, co jesz".

Mam wrażenie, że wiemy dokładnie, jakim daniem jest Jarosław Kaczyński, ponieważ wiemy, co pan Kaczyński lubi jadać. Pierogi, schabowego. Ale to nie jest tradycyjna polska kuchnia. Schabowy to tradycja PRL-owska i na tym polega cały problem - analizował były gwiazdor TVP.

Następnie kulinarny ekspert stwierdził, że prezes PiS nie chce poszerzać zdobytej już wiedzy, co jest poważnym błędem.

Nie ma nic w tym złego, że ktoś lubi pierogi i schabowego. (...) Natomiast złe jest, jeśli ktoś nie ma ochoty na nic innego i uważa, że to jedyne źródło wiedzy objawionej i nie ma ciekawości, by np. wyjechać do Chorwacji i spróbować tamtejszych pierogów - dodał 58-latek.

Ciekawe czy sam prezes zgodziłby się z taką interpretacją jego preferencji jedzeniowych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej