Miliony u Kurskiego

Ujawnili jakie są zarobki i nagrody w TVP!

Wojciech Kozicki
12.01.2021  14:09
Nagrody i zarobki w TVP. Za Kurskiego na bogato
Nagrody i zarobki w TVP. Za Kurskiego na bogato Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Zarobki w TVP? Żyć nie umierać! Chociaż abonament nie jest ściągany, to na Sylwestra Marzeń. Martyniuka i nagrody dla pracowników pieniędzy nie brakuje. Właśnie ujawnione jak kwoty Telewizja Publiczna wydała na nagrody dla pracowników. Jacek Kurski jest bardzo hojny, ale... pracownicy i tak narzekają!

Pracownicy TVP żyją jak pączki w maśle? Chociaż abonament RTV Polacy mają, tam gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę, to Telewizja Publiczna dostaje co roku 2 miliardów złotych notacji. Jest więc za co balować, Kurski szasta walutą, ale pracownikom i tak nie dogodzi.

Zarobki i nagrody w TVP

Jak podaje Radio ZET, opierając się na sprawozdaniach finansowych, Telewizja Polska w 2019 roku uzyskała przychody 2,56 mld zł i zysk netto w wysokości 89 milionów złotych. Z tej kwoty 17,8 mln złotych planowano przeznaczyć na nagrody dla pracowników. Finalnie na premie przeznaczono 15,22 mln złotych i otrzymało je 2867 pracowników, którzy byli zatrudnieni przez cały 2019 rok. Tym samym średnia nagroda wyniosła więc 5664,94 zł brutto.

Jak wynika ze sprawozdania finansowego TVP za 2019 rok, przychody stacji wyniosły 2,56 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 16,7 procent. Telewizja mogła dzięki temu pochwalić się osiągnięciem zysku netto w wysokości 89 mln zł – pisze radiozet.pl.

Jak ujawnia Radio ZET, pracownicy TVP nie byli zadowoleni z nagród. Narzekali, ponieważ ich stałe miesięczne wynagrodzenie jest znacznie wyższe, niż otrzymane jednorazowo finansowe bonusy. Podobno średnia pensja w TVP wynosi 9572 złotych. Co więcej, członkowie zarządu spółki zarobili w 2019 roku 2,18 mln zł, a na wynagrodzenie członków rady nadzorczej wydano 216,4 tys. zł.

Czytaj także