18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za zmiana

Aktor "M jak miłość" zostanie księdzem. "Miałem wątpliwości"

Bartłomiej Ciepielewski
23.06.2021  13:38
Jakub Strzelecki zostanie księdzem
Jakub Strzelecki zostanie księdzem Fot: Facebook / M jak miłość

Jakub Strzelecki rozwijał swoją karierę w serialach takich jak "M jak miłość", "Samo życie", czy "Czas honoru", jednak show-biznes zupełnie nie przypadł mu do gustu. Gwiazdor porzucił aktorstwo, by zostać księdzem.

Jeszcze kilka lat temu Jakub Strzelecki był cenionym aktorem młodego pokolenia. Gwiazdor nie miał kłopotów ze zdobywaniem ról w wielu popularnych serialach takich jak "Samo życie", "Teraz albo nigdy", "Czas honoru" oraz "Na dobre i na złe". Dodatkowo występował na deskach warszawskiego teatru "Druga Strefa".

Jakub Strzelecki porzucił karierę

Strzelecki pierwsze doświadczenie w branży aktorskiej zdobył na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, którą ukończył w 2008 roku. Po zakończeniu edukacji gwiazdor przyznał, że przez lata zastanawiał się nad tym, czy aktorstwo było dobrym wyborem.

Wybrałem łódzką filmówkę, bo to legendarna szkoła. Przez pierwsze dwa lata nauki miałem wątpliwości, czy aktorstwo jest na pewno moim powołaniem - mówił w rozmowie z "Faktem".

Pomimo świetnych perspektyw aktor po kilku latach porzucił karierę i wstąpił do zakonu. W 2016 roku przyjął pierwsze śluby, stając się bratem Tobiaszem.

Jak informuje "Super Express" Jakub Strzelecki przyjął w tym roku sakrament święceń pierwszego stopnia. Prawdopodobnie już wkrótce zostanie księdzem, jednak sam unika kontaktu z mediami, podążając tropem wiary.

Czytaj także
Przeczytaj więcej