18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

smutne wieści

Jan Englert ciężko chory. LEKARZE MOGĄ JUŻ TYLKO OBSERWOWAĆ

06.12.2021  14:34
Jan Englert o chorobie: nie budzi we mnie żadnych strachów
Jan Englert o chorobie: nie budzi we mnie żadnych strachów Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Popularny Aktor Jan Englert przyznaje: jestem chory i pogodziłem się z tym, że umrę. "Tętniaczek nie budzi we mnie żadnych strachów" - mówi przekornie 78-letni artysta.

Te informacje wstrząsnęły opinią publiczną. Znany i ceniony aktor Jan Englert jest poważnie chory. Artysta od kilku lat mierzy się z tętniakiem aorty szyjnej. Przyznał, że jego stan jest bardzo poważny i jest już pogodzony z ostatecznym - wie, że nie ma żadnych szans na wyleczenie.

Ze względu na wiek aktora lekarze nie mogą bowiem podjąć się operacji. Zabieg byłby zbyt ryzykowny, można już jedynie obserwować rozwój choroby.

Jan Englert gotowy na śmierć

O chorobie aktora w ostatnim czasie rozpisywały się media, sam artysta postanowił więc doniesienia te skomentować. 78-latek pojawił się w programie śniadaniowym "Dzień dobry TVN", gdzie szczerze opowiedział o swoim życiu i chorobie, z którą przyszło mu się zmagać. Teraz mierzy się też z czymś innym - odkąd o tętniaku dowiedziała się opinia publiczna, do aktora ciągle dzwonią zaniepokojeni znajomi. Chcą wiedzieć, czy jeszcze żyje...

On tymczasem bardzo spokojnie podchodzi do sprawy swego zdrowia i zapewnia, że jest gotowy na śmierć, pogodził się z wyrokiem, wie, że jego kres może przyjść w każdej chwili.

Mowa jest o tym, że nie boję się śmierci, tak generalnie. Ja ją obiektywizuję i nawet odkrycie tętniaczka - to prawdopodobnie znalezisko z wielu lat - nie budzi we mnie żadnych strachów

- powiedział z pełnym spokojem aktor.