18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne wiadomości o aktorze

Jan Nowicki odchodzi, to koniec. Polskie kino w żałobie

Wojciech Kozicki
28.01.2020  08:57
Jan Nowicki odchodzi, legenda kina nie żyje już karierą
Jan Nowicki odchodzi, legenda kina nie żyje już karierą Fot: Facebook/Szczecin Floating Garden

Jan Nowicki to legendarny polski aktor, którego role przeszły do historii. Znany jest m.in. z takich produkcji jak „Wielki Szu”, „Pan Wołodyjowski”, „Czterdziestolatek” i „Sanatorium pod klepsydrą”. Niestety, już nigdy więcej nie zobaczymy go na ekranie.

Legenda polskiego kina Jan Nowicki spędził na deskach teatru ponad 50 lat. Nie ma jednak zamiaru robić tego do grobowej deski. 80-latek dotarł jednak już do końca swojej drogi artystycznej. Definitywnie wycofuje się z aktorstwa i już ma plany na emeryturę.

Ja już się skończyłem. Z pytaniami odnośnie grania proszę dzwonić do innych. Mnie to już nie interesuje – oznajmił Jan Nowicki. („Super Express").

Smutne wiadomości o aktorze

To koniec, więcej w filmach go nie zobaczymy, co potwierdziła jego żona Anna Kondratowicz. Dodała również, że co prawda na kilkanaście sekund pojawił się filmie „Pan. T”, ale zrobił to jedynie z przyjaźni dla reżysera.

Aktor nie ma jednak zamiaru leżeć bezczynnie, bo jak podają media, bierze się za pisanie książek. Aktualnie promuje swoje wydawnictwo "Moje psie myśli" i organizuje kolejne spotkania autorskie ze swoimi wielbicielami.

Czytaj także
Przeczytaj więcej