18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Nie żyje aktor znany z "Barw szczęścia" Walczył z ciężką chorobą

Bartłomiej Ciepielewski
28.07.2021  15:00
Jan Pęczek miał 71 lat
Jan Pęczek miał 71 lat Fot: Gita Kulinitch Studio/Shutterstock

Po długiej walce z chorobą zmarł Jan Pęczek. Aktor znany z seriali takich jak "Barwy Szczęścia", "Samo życie" oraz "Na dobre i na złe" odszedł w wieku 71 lat. Informację o jego śmierci przekazał Maciej Englert, dyrektor warszawskiego Teatru Współczesnego.

Jan Pęczek od czterdziestu lat występował na deskach Teatru Współczesnego. Oprócz gry aktorskiej zajmował się także choreografią i ruchem scenicznym.

Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi, jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej 'góralskiej duszy - napisał Maciej Englert, dyrektor Teatru Współczesnego.

Englert przypominał, że udało mu się zaangażować Jana Pęczka w działalność opozycyjną podczas stanu wojennego. Nawet w sytuacji, gdy artysta "złamał pechowo nogę w kostce, która nie bardzo chciała się zrosnąć, rwał się do grania, choć każdy krok sprawiał mu ból, mało kto o tym wiedział, nie rozczulał się nad sobą.

Jan Pęczek walczył z ciężką chorobą

Dyrektor teatru i przyjaciel Jana Pęczka dodał również, że aktor zmagał się ostatnio z nieuleczalną chorobą. Dodatkowym ciosem okazała się nagła śmierć jego żony. 71-latek pożegnał ją zaledwie dwa miesiące temu.

Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów - stwierdził Jan Englert.

Jan Pęczek kojarzony był także z polskimi serialami takimi jak "Na dobre i ma złe", "Barwy Szczęścia"  oraz "Samo życie".

Czytaj także
Przeczytaj więcej