18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nagła śmierć

Nie żyje słynny muzyk. Jego przebój śpiewają na całym świecie

06.12.2021  16:32
Janos Kobor nie żyje
Janos Kobor nie żyje Fot: rafa jodar/Shutterstock

Janos Kobor nie żyje. Wokalista węgierskiej Omegi podbił serca słuchaczy na całym świecie utworem "Dziewczyna o perłowych włosach". Artysta wielokrotnie odwiedzał Polskę, podkreślając, że jest ona "drugim domem".

Janos Kobor był wokalistą, gitarzystą, a także liderem rockowej grupy Omega. 78-latek zmarł w szpitalu, do którego trafił z powodu zakażenia koronawirusem.

Z szokiem informujemy, że po krótkiej chorobie zmarł János Kóbor, założyciel zespołu Omega. Jest uwielbiany przez miliony fanów w kraju i za granicą – oświadczył zespół.

W ubiegłym odeszło dwóch innych członków zespołu – Tamas Mihaly oraz Laszlo Benko.

Janos Kobor nie żyje

Omega zyskała największą popularność dzięki piosence "Dziewczyna o perłowych włosach". Utwór po dziś dzień jest słuchany na całym świecie, a także "odświeżany" przez inne zespoły. Piosenkę śpiewali już Scorpionsi, Zakopower, a nawet także zespół Kult.

Janos Kobor przed śmiercią wielokrotnie odwiedzał Polskę, grając koncerty w Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy czy Wrocławiu. Jak podkreślał, czuł się tutaj "jak w domu".

Polska kojarzy mi się z bardzo dobrą publicznością i świetnymi muzykami, jak Czesław Niemen czy SBB. Uwielbialiśmy jeździć do Polski. Czasami spędzaliśmy tam cały miesiąc i - oczywiście nie codziennie - graliśmy koncerty - mówił Kobor.

Zespół Omega został utworzony w 1962 roku. Od tamtego czasu muzycy sprzedali ponad 50 milionów płyt.