18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kończy się pewna epoka

Janusz Gajos ODCHODZI. Żona podjęła trudną decyzję

10.11.2021  13:22
Janusz Gajos odchodzi z teatru
Janusz Gajos odchodzi z teatru Fot: TRICOLORS/East News

Janusz Gajos jest jednym z najbardziej cenionych aktorów w Polsce. Niestety, zaawansowany wiek i stan zdrowia zaczęły utrudniać mu grę. Z tej przyczyny, po długich namowach małżonki, mężczyzna postanowił odejść z teatru. Kończy się pewna epoka.

Najpierw Polską wstrząsnęła informacja o tym, że Jan Englert ma tętniaka i może w każdej chwili umrzeć, a teraz otrzymujemy kolejny cios. Janusz Gajos, symbol świetnego warsztatu aktorskiego i niesamowity talent artystyczny, odchodzi z teatru.

Janusz Gajos kończy przygodę z Teatrem Narodowym i przechodzi na zasłużoną emeryturę. Cenionego aktora od tej pory będziemy mogli oglądać już tylko w filmach. Wielką rolę w tej trudnej decyzji odegrała jego żona, Elżbieta Gajos, która bardzo martwiła się o ukochanego.

Janusz Gajos odchodzi z teatru

Aktor spędził na deskach teatralnych aż 56 lat. Sam artysta nie ukrywa, że jest już zmęczony i schorowany, a sztuka odgrywana przed publicznością to dla niego ogromna odpowiedzialność, a przy tym stres. Jest w końcu perfekcjonistą. 

To trudne, bo w filmie, gdy coś pójdzie nie tak, zawsze można zrobić dubla i nagrać ujęcie jeszcze raz, scena pod tym względem jest bardziej wymagająca. A widz wychwyci każdy, nawet najmniejszy błąd

- czytamy w tygodniku "Na żywo".

Poza grą w teatrze Janusz Gajos ma na koncie udział w hitowych produkcjach, m.in. w serialu "Czterej pancerni i pies" i filmach: "Ucieczka z kina", "Wolność", "Przesłuchanie", czy "Wahadełko".

Do niedawna wraz ze wspomnianym wyżej Janem Englertem prezentował swój niezwykły kunszt aktorski w sztuce "Garderobiany". Janusz Gajos pojawił się również w wielu współczesnych produkcjach, m.in. w filmach: "Kler", "Body/Ciało", czy "Najlepszy". Teraz pozostaje nam tylko oglądać jego filmowe osiągnięcia.

Janusz zrobił to dla żony. Wie, że ona ma rację i jest jej wdzięczny za to, że tak się o niego troszczy, ale nie zmienia to faktu, że ciężko mu na sercu

- wyznaje przyjaciel aktora.

Życzymy wiele zdrowia na kolejne lata pracy, choćby tylko na planie filmowym!