18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wzruszające pożegnanie

Jędrzejczyk ogłosiła koniec kariery [WIDEO]

Wojciech Kozicki
12.06.2022  11:57
Joanna Jędrzejczyk ogłosiła koniec kariery. Pożegnanie i nowe plany
Joanna Jędrzejczyk ogłosiła koniec kariery. Pożegnanie i nowe plany Fot: Twitter/UFC Europe - screen, Paul Miller-USA TODAY Sports/Sipa USA

Joanna Jędrzejczyk oficjalnie ogłosiła koniec kariery w MMA. Przegrała rewanżowy pojedynek z Chinką Zhang Weili podczas gali UFC 275 w Szanghaju i postanowiła odejść ostatecznie z oktagonu. Ujawniła też swoje rodzicielski i zawodowe plany.

Joanna Jędrzejczyk przegrała z Zhang Weili po raz drugi, gdy Chinka popisała się efektownym uderzeniem obrotowym backfistem. Polka postanowiła przerwać pasmo porażek raz na zawsze. Od razu, gdy zeszła z oktagonu, symbolicznie odłożyła rękawice i ogłosiła KONIEC KARIERY W MMA. Podziękowała fanom za wsparcie i ujawniła, że po 20-letniej karierze w sportach walki chce zająć się macierzyństwem i biznesem.

Joanna Jędrzejczyk ogłosiła kariery. Teraz będzie mamą

Joanna Jędrzejczyk w jednym z wywiadów podkreśliła, że jej „amerykański sen się spełnił", a teraz otworzyła fundację, by pomagać dzieciom. Zapowiedziała prawdopodobny udział w International Fight Week. Nie rezygnuje jednak całkowicie z UFC i być może będzie realizowała się jako menadżer. Teraz przede wszystkim będzie odpoczywać i pojedzie na wakacje.

Kocham was bardzo. Dziękuję wam za wsparcie. Minęło 20 lat. W tym roku skończę 35 lat. Chcę być mamą, bizneswoman. Trenuję dwie dekady, więcej niż połowę życia – ogłosiła Joanna Andrzejczyk.

Po walce fani okazali jej niezwykłe wsparcie. Na konferencji prasowej nie udało jej się powstrzymać łez. Nie kryła też wzruszenia podczas wywiadu, gdy mówiła o 4-miesięcznych przygotowaniach do walki na gali UFC 275 w Singapurze (wideo poniżej).

Joanna Jędrzejczyk była mistrzynią w wadze słomkowej (do 52 kg) w latach 2015-2017 i pięciokrotnie udało się jej obronić tytuł. Karierę sportową zakończyła z bilansem walk: 16 zwycięstw i 5 porażek – przypomina Sport.pl.

Pani Joanno, dziękujemy za wszystkie walki. Uważamy, że każdy była zwycięstwem!

Joanna Jędrzejczyk reflects on her decision to retire after UFC 275 | ESPN MMA