18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za wyznanie!

Jerzy Urban zakochał się po uszy! Ubóstwia tego polityka

24.07.2021  15:22
Jerzy Urban pokochał Donalda Tuska
Jerzy Urban pokochał Donalda Tuska Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Jerzy Urban w wywiadzie z Moniką Jaruzelską podzielił się swoimi wspomnieniami oraz ocenił polską scenę polityczną. Nieoczekiwanie opowiedział także o swojej miłości do Donalda Tuska. Co sprawiło, że redaktor naczelny "Tygodnika NIE" tak docenia lidera Koalicji Obywatelskiej?

Sama zapowiedź wywiadu z Jerzym Urbanem wywołała ogromne poruszenie wśród Internautów. Na kanale Moniki Jaruzelskiej pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy oraz prośby o zrezygnowanie z tego pomysłu. Ostatecznie trwający ponad półtorej godziny wywiad został opublikowany w serwisie YouTube.

Jerzy Urban wychwala Tuska

Początek rozmowy był dość zaskakujący, gdyż zarówno dziennikarka, jak i jej rozmówca zapalili sobie po papierosku. Temat wywiadu szybko zszedł na Donalda Tuska, który w ostatnich latach sporo zyskał w oczach Jerzego Urbana. Szef "Tygodnika NIE" przyznał, że "zakochał się w Tusku".

Kiedy Tusk wyjechał do Brukseli i został „prezydentem Europy”, wówczas mieliśmy pierwszego od czasów Kwaśniewskiego, męża stanu i kogoś, kto na tle polskiej polityki był olśniewający. I wtedy zakochałem się w Tusku. Polska polityka jest tak mizerna, że Tusk jawił się w niej jak piękny motyl - wyznał były rzecznik prasowy.

Jerzy Urban dodał, że ostatnio "chętniej słucha Tuska niż kompozytorów klasycznych". Jak podkreśla, nie można zarzucać byłemu premierowi ucieczki z kraju, gdyż to dopiero stając na czele Unii Europejskiej stał się silnym politykiem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej