18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna informacja

Ceniony muzyk nie żyje. Współpracował z największymi gwiazdami

18.01.2022  13:07
Jon Lind miał 73 lata
Jon Lind miał 73 lata Fot: Nicvandum/Shutterstock

Smutne informacje napływają z USA. Walkę z ciężką chorobą przegrał muzyk Jon Lind. Artysta współpracował z gwiazdami takimi jak Rick Astley, Madonna, Deniece Williams czy Cher. Zmarł w wieku 73 lat.

Jon Lind nie żyje. Smutną wiadomość o jego śmierci przekazał prawnik Jeremy Rosen. Artysta od dwóch lat walczył z chorobą nowotworową. Niestety, batalia o życie zakończyła się niepowodzeniem. Muzyk odszedł w wieku 73 lat.

Lind ma na swoim koncie wiele światowych przebojów, które tworzył dla gwiazd takich jak między innymi Venessa Williams, Madonna czy Miley Cyrus.

Muzyk współtworzył piosenki takie jak "Save the Best for Last" czy "Boogie Wonderland". W ostatnich latach pracował w Hollywood Records, gdzie miał okazję współpracować z Demi Lovato, Seleną Gomez, Jonas Brothers, a także Jesse McCartneyem.

Jon Lind - kim był?

Jon Lind przygodę z muzyką zaczął w latach 60., występując jako wokalista w rozmaitych zespołach folkowych. Następnie koncertował w małych grupach takich jak Fifth Avenue Band czy Howdy Moon, lecz nie osiągnął z nimi znaczących sukcesów. Jego znajomy z Earth Wind&Fire zasugerował mu wtedy, by zajął się tworzeniem piosenek dla innych muzyków.

Sugestia ta okazała się strzałem w dziesiątkę i to właśnie w tej roli sprawdził się najlepiej, zdobywając uznanie i niezwykłą popularność. Hity, które pomagał tworzyć, do dziś są znane na całym świecie.