18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Muzyka umilkła. Amen

Gwiazda nie żyje. Fani "Miasteczka Twin Peaks" w żałobie

Wojciech Kozicki
10.06.2022  11:51
Julee Cruise nie żyje. Muzyka z "Twin Peaks" była tak piękna dzięki niej
Julee Cruise nie żyje. Muzyka z "Twin Peaks" była tak piękna dzięki niej Fot: Shutterstock/Kamila Aftanska

Nie żyje kolejna gwiazda muzyki. Fani serialu „Miasteczko Twin Peaks” Davida Lyncha w żałobie. Nie żyje Julee Cruise, która zaśpiewała nieśmiertelny utwór „Falling” ze ścieżki dźwiękowej do serialu.

Zmarła Julee Cruise. Jeśli ścieżka dźwiękowa do serialu „Miasteczko Twin Peaks” jest wam bliska, to na pewno kojarzycie utwór „Falling”. Śpiewała w nim właśnie Julee Cruise, która odeszła 9 czerwca 2022 roku w wieku 65 lat. Jaka była przyczyna śmierci artystki?

Julee Cruise. Muzyka z „Twin Peaks” była piękna dzięki niej

Julee Cruise spełniała się nie tylko jako wokalistka. Odnosiła sukcesy również jak aktorka i autorka tekstów. wydała cztery albumy oraz single "Fallin", "Rockin' Back Inside My Heart" i "If I Survive". 

Dzisiaj pożegnałem się z moją żoną Julee Cruise. Opuściła to królestwo na swoich warunkach. Bez żalu. Teraz ma już spokój. Zawsze była bardzo dumna ze swojej kariery i faktu, że ma obok siebie rodzinę. Teraz wyruszyła w wieczną wędrówkę. Spoczywaj w pokoju, kochanie, przesyłam Ci całą moją miłość – napisał Edward Grinnan, czyli mąż Cruise.

Jaka była przyczyna śmierci artystki? Ujawniono, że zmagała się z nieuleczalną chorobą. W 2018 roku zdiagnozowany został u niej toczeń układowy, powodujący ból, zapalenie stawów i problemy z chodzeniem. Pogorszający się stan zdrowia zmusił Julee Cruise do zakończenia kariery.

Julee Cruise znana była ze współpracy z kompozytorem Angelo Badalamentim i Davidem Lynchem. Po filmie "Blue Velvet" reżyser zaprosił ją do "Miasteczka Twin Peaks", w którym Cruise zagrała wokalistkę klubu nocnego, a potem pojawiła się w prequelu "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną". Kilka zaśpiewanych przez nią piosenek, w tym popularne "Falling", znalazło się na ścieżce dźwiękowej do słynnego serialu Lyncha – przypomina Radio ZET.

Julee Cruise - Falling (Twin Peaks Soundtrack)