18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaczyna się...

Julia Wieniawa jak Beata Tyszkiewicz. Zagra ikonę

29.09.2020  14:38
Julia Wieniawa jak Beata Tyszkiewicz
Julia Wieniawa jak Beata Tyszkiewicz Fot: Piotr Molecki/East News

Julia Wieniawa niczym Beata Tyszkiewicz zagra w interpretacji "Lalki" Prusa. Inni aktorzy w wieku gwiazdki mogą o czymś takim jedynie pomarzyć. Jest to zaszczyt, który rzadko kogo spotyka.

Julia Wieniawa niczym Beata Tyszkiewicz - będzie jedną z osób odgrywających kluczowe role w "Lalce" Prusa. Młoda gwiazda z chęcią przystała na propozycję wzięcia udziału w nagrywaniu serialu audio na podstawie szkolnej lektury.

Julia Wieniawa wcieli się w rolę Izabeli Łęckiej, dokładnie tak samo, jak lata temu zrobiła to Beata Tyszkiewicz. Mamy też dobrą wiadomość dla fanów talentów młodziutkiej celebrytki - nagranie z jej udziałem będzie udostępnione w sieci za darmo, a premiera odbędzie się na początku przyszłego miesiąca - konkretnie 6 października.

Julia Wieniawa niczym Beata Tyszkiewicz

Poza Julią Wieniawą, w rolach głównych usłyszymy: Adama Woronowicza, Wiktora Zborowskiego, Barbarę Kurdej-Szatan oraz Macieja Musiała. Opowieść o losach Wokulskiego i Łęckiej zostanie przedstawiona w 13 odcinkach. 

Wiele osób odkrywało już uniwersalność tej powieści. Ze swojej strony mógłbym wskazać, że Prus niezwykle celnie opisuje ludzkie charaktery, słabości czy niesprawiedliwości, z którymi muszą się mierzyć. To tematy aktualne także dziś. Świetnie się złożyło, że wraz z Julią Wieniawą mieliśmy okazję odpowiedzieć na to, jak Iza Łęcka czy Stanisław Wokulski mogliby wyglądać w XXI wieku

 – powiedział Adam Woronowicz wcielający się w postać Wokulskiego.

Okazuje się, że dla reżysera tego przedsięwzięcia - Julia Wieniawa od początku była kandydatką do roli Łęckiej. Zastanawia nas tylko, jak zmieściła ona kolejną aktywność w swoim napiętym grafiku.

Kiedy tworzyłem obsadę „Lalki” Wokulskim od początku był Adam Woronowicz, w mojej ocenie jeden z najlepszych aktorów średniego pokolenia. Wiedziałem także, że Łęcką powinna zagrać Julka Wieniawa. Nie miałem innych typów do tej roli. Łęcka w jej wykonaniu mieni się ogromem talentu Julki: potrafi być delikatna i drapieżna, naiwna i wyrachowana, pełna uczuć i zimna jak skała 

– opowiada Krzysztof Czeczot, reżyser serialu.

Ciekawe, czy mieniący się talent Julii Wieniawy przyćmi dawną gwiazdę Beaty Tyszkiewicz, która na lata dała swoją twarz Izabeli Łęckiej w oczach wielu pokoleń Polaków.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze