18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec kariery?

Justin Bieber sparaliżowany. Cierpi na rzadką chorobę

11.06.2022  11:46
Justin Bieber cierpi na rzadką chorobę
Justin Bieber cierpi na rzadką chorobę Fot: ANGELA WEISS/AFP/East News

Choroba nie patrzy na wiek i status społeczny - dopada też gwiazdy. I właśnie dopadła idola nastolatek Justina Biebera. Piosenkarz cierpi na rzadkie powikłanie półpaśca usznego.

Gdy byliśmy piękni, młodzi i pozbawieni większych zmartwień, Justin Bieber jako nastolatek rozkręcał ogólnoświatową karierę. Fakt, że głos piosenkarza stracił już swój dziecięcy akcent, a sam artysta jest dawno po ślubie i zmaga się z dorosłymi problemami, przynosi nam smutną reflekcję - on jest dorosły, my też. I młodsi już nie będziemy.

Nostalgiczne rozważania nie biorą się znikąd. Do niedawna bożyszcze nastolatek, dziś człowiek cierpiący. Justin Bieber ogłosił właśnie światu, że jest poważnie chory. Biedak musiał odwołać najbliższe koncerty, co więcej, niewykluczone, że będzie zmuszony zawiesić bądź zakończyć karierę. Wszystko przez coraz mocniej pogarszający się stan zdrowia.

Justin Bieber cierpi na rzadką chorobę

28-letni Justin Bieber już wcześniej miał problemy ze zdrowiem, wykryto u niego m.in. boreliozę. Gdy w ostatnim tygodniu ogłosił, że musi odwołać występy, bo jest chory, wszyscy myśleli o tej właśnie chorobie. Prawda jest zupełnie inna.

Artysta doznał poważnego paraliżu. Pół twarzy mężczyzny jest unieruchomiona. Na nagraniu na Instagramie Bieber tlumaczy fanom, że nie może się nawet uśmiechać. Wszystko przez zespół Ramsaya Hunta, który obejmuje mięśnie połowy jego twarzy i ucha.

I choć dziś sytuacja wygląda bardzo poważnie, sam Justin Bieber i jego lekarze są dobrej myśli - Wrócę do normalności. Potrzebuję jedynie czasu - powiedział artysta na krótkim nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych. Wyjaśnił fanom, że jest pod obserwacją specjalistów i ćwiczy mięśnie twarzy. Za jakiś czas objawy powinny zacząć ustępować.

Zespół Ramsaya Hunta - co to za choroba?

Zespół Ramsaya Hunta to rzadkie schorzenie, występujące u pięciu na 100 000 pacjentów. Choroba jest powikłaniem półpaśca usznego - u pacjenta cierpiącego na półpasiec dochodzi dodatkowo do paraliżu lub niedowładu nerwu twarzowego.

Chorobie towarzyszyć mogą zawroty głowy, oczopląs, głuchota, nudności i wymioty, a nawet zmiany w czuciu smaku. Pacjent może mieć problemy z domykaniem powieki, marszczeniem czoła czy grymasami i uśmiechaniem się.