18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przykre doniesienia

KONIEC ELŻBIETY II?! "Nie jest w stanie pełnić dłużej obowiązków"

Emilia Waszczuk
17.03.2022  14:49
Królowa Elżbieta abdykuje? Niepokojące wieści w Wielkiej Brytanii
Królowa Elżbieta abdykuje? Niepokojące wieści w Wielkiej Brytanii Fot: Rex Features/East News

Wielki jubileusz, a po nim abdykacja? Specjalizujący się w temacie brytyjskiej monarchii dziennikarz donosi: Elżbieta II nie jest już w stanie pełnić swoich obowiązków.

Elżbieta II abdykuje? Niemal 96-letnia królowa jest w coraz słabszym stanie fizycznym i powoli zaczyna niedomagać w obowiązkach. Monarchini po śmierci niemal stuletniego męża (książę Filip odszedł tuż przed urodzinami) podupadła na zdrowiu, trafiła do szpitala, później przeszła jeszcze zakażenie koronawirusem. Lekarze zalecają jej coraz częstszy odpoczynek, nie pozwalają jej już nawet na spacery z ukochanymi psiakami.

Co więcej, królowa zaczyna coraz bardziej nalegać na przyjazd księcia Harry'ego i jego rodziny do Wielkiej Brytanii. Podobno bardzo chce zobaczyć ukochanego, choć niepokornego wnuka, doprowadzić do jego pogodzenia się z ojcem i poznać najmłodszą prawnuczkę Lilibet.

Królowa abdykuje?

Teraz specjalizujący się w temacie rodziny królewskiej dziennikarz Kevin Maguire donosi, że koniec panowania Elżbiety II jest prawdopodobnie coraz bliższy. Monarchini jest w kiepskim stanie, nie może pełnić już części obowiązków i powinna wkrótce całkowicie zawiesić swą królewską działalność.

Ona ma 95 lat, wyraźnie z dnia na dzień jest coraz słabsza i myślę, że monarchiści powinni myśleć, że byłoby lepiej dla monarchii, gdyby odsunęła się na bok i pozwoliła komuś innemu objąć jej stanowisko. Nikt inny nie utrzymałby pracy, której nie byłby w stanie wykonywać, a zwłaszcza pracy, która jest finansowana na mocy rządowej dotacji wynoszącej 86 mln funtów

- relacjonuje Maguire w "The Daily Mirror".

Czy faktycznie brytyjską monarchię czeka wielki przewrót? Raczej nie w tym półroczu. Wielka Brytania przygotowuje się bowiem do hucznego jubileuszu. Elżbieta II królową jest już 70 lat, a na początku czerwca przypada rocznica jej oficjalnej koronacji.