18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KOŃCZY SIĘ PEWNA EPOKA

TO KONIEC. "Świat według Kiepskich" zniknie z ekranów

01.06.2022  12:55
Swiat według Kiepskich znika z ekranów. To koniec serialu
Swiat według Kiepskich znika z ekranów. To koniec serialu Fot: Świat według Kiepskich?facebook/materiały prasowe

"Świat według Kiepskich" zniknie z anteny Polsatu - informuje Nina Terentiew. Po 23 latach fani pożegnają się z kultową produkcją.

Fani kultowego polskiego serialu komediowego przeżyją wkrótce wielkie rozczarowanie, a może nawet żałobę. "Świat według Kiepskich", który przez ponad 20 lat bawił Polaków, zniknie z anteny. Polsat zamierza zrezygnować z produkcji.

"Świat według Kiepskich" opowiada o losach dość ubogiej i niekoniecznie dobrze radzącej sobie w świecie rodziny. Jej głowa Ferdek Kiepski to leń stroniący od pracy i wiecznie kombinujący, jak się dorobić, ale nie narobić, spędzający życie przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Serial od 1999 roku stanowił odważną i ciętą satyrę na życie w Polsce i zachowania Polaków, często pojawiały się w nim polityczne i społeczne przytyki. Nadawano go przez ostatnie 23 lata, wyprodukowano w sumie 588 odcinków składających się na 34 sezony.

Problemy serialu "Świat według Kiepskich"

Kilka lat temu zaczęły się jednak wielkie problemy produkcji. Najpierw pojawiły się doniesienia o coraz gorszym stanie zdrowia jednego z najważniejszych aktorów, Ryszarda Kotysa. Następnie przyszła pandemia, a koronawirus odebrał życie innemu ważnemu aktorowi, Dariuszowi Gnatowskiemu (serialowy Boczek). Na początku 2021 roku zmarł wspomniany już Ryszard Kotys, odtwórca roli Paździocha.

Produkcja straciła dwóch ważnych aktorów, a tym samym pożegnała dwóch bardzo ważnych bohaterów. Dodatkowo pandemia sprawiła, że nowe odcinki długo nie powstawały. Ostatecznie serial wrócił na ekrany, jednak bez czołowych postaci. Widzów ubyło i to drastycznie, a to oznacza, że produkcja nie jest już tak opłacalna.

"Świat według Kiepskich" znika z Polsatu

Teraz władze Polsatu postanowiły ostatecznie zakończyć współpracę z ekipą "Świata według Kiepskich". Nowe odcinki nie powstaną. Ferdek i jego rodzina oraz znajomi ostatecznie znikną z ekranów - donosi portal Wirtualne Media.

Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję „Świata według Kiepskich”, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go

- przekazała dyrektor programowa Telewizji Polsat Nina Terentiew.

Polsat szykuje też niespodziankę dla wiernych fanów serialu. Wydana zostanie książka podsumowująca 23 lata pracy na planie i zdradzi kulisy produkcji. - W publikacji aktorzy zdradzają kulisy produkcji, opowiadają wiele ciekawych historii związanych z powstawaniem serialu. Oczywiście Andrzej Grabowski jest niewątpliwie królem anegdot i dowcipów i niejednokrotnie wywoła nasz uśmiech - mówi Nina Terentiew.

Książka trafi do sprzedaży jesienią 2022 roku.