18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat tuż przed konkursem

KORONAWIRUS W REPREZENTACJI! Nie wystąpią na Eurowizji!

19.05.2021  18:37
Eurowizja walczy z koronawirusem. Zaraza rozkłada konkurs
Eurowizja walczy z koronawirusem. Zaraza rozkłada konkurs Fot: Planeta.p

Dramat, masakra, koszmar nad koszmary. Koronawirus rozkłada konkurs Eurowizji! Napłynęły najnowsze wyniki testów laboratoryjnych. Jest źle.

Konkurs piosenki Eurowizja 2021 odbędzie się mimo pandemii, jednak od początku trzeba było liczyć się z trudnościami. Do końca nie wiadomo, kto będzie miał szczęście i wystąpi na scenie na żywo, a komu możliwość ta zostanie odebrana. Uczestnicy show na bieżąco badani są na obecność koronawirusa, wszyscy w stresie oczekują wyników kolejnych testów.

W środę werdykt usłyszał Rafał Brzozowski, któremu ani fani konkursu, ani bukmacherzy nie dają szans na wejście do finału, ba - wedle prognoz polski reprezentant zajmie zaszczytne pierwsze Miejsce od końca. Jednak nie tylko on i jego zespół w napięciu oczekiwali na wyniki badań. Dramatyczne wieści otrzymała właśnie reprezentacja Islandii.

Koronawirus vs Eurowizja. Zaraza na konkursie

Koszmar przeżywa właśnie zespół Daði og Gagnamagnið. U jednego z jego członków wykryto obecność koronawirusa SARS-COV-2. Wieść gruchnęła jak grom zaledwie dzień przed półfinałem, w którym zmierzyć się mieli między innymi z Rafałem Brzozowskim. Czy to oznacza, że wysłannik TVP nie będzie jednak ostatni, bo ktoś mu odda swoje wyższe miejsce walkowerem?

Nic z tego! Choć zespół z Inslandii rozkłada koronawirus, Daði og Gagnamagnið i tak w konkursie wystąpią. W półfinale wyemitowane zostanie nagranie z ich próby.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu i niezwykle podekscytowani, że go zobaczycie. Dziękujemy za wsparcie

– napisał w mediach społecznościowych lider Daði og Gagnamagnið, Dadi Freyr.

Wiadomo dodatkowo, że tylko jeden z członków islandzkiego zespołu jest chory. Okazuje się jednak, że jego koledzy ani myślą występować w niepełnym skłądzie - solidaryzują się z pacjentem i rezygnują z występu na żywo, aby wesprzeć go w ciężkich chwilach.

Eurowizja 2021. Kiedy oglądać?

Drugi półfinał Eurowizji odbędzie się już w czwartek 20 maja. Polacy będą mogli obejrzeć go na żywo w TVP - transmisja ruszy o godzinie 21 i potrwa około dwóch godzin

W konkursie zmierzy się 17 zespołów, w tym Rafał Brzozowski z ekipą. Najlepiej ocenieni reprezentanci 22 maja staną do walki o zwycięstwo w wielkim finale. Jako faworyci typowani są między innymi wokaliści z Bułgarii, wspomnianej już pechowej Islandii czy Szwajcarii - wszyscy będą w czwartek konkurować z Rafałem Brzozowskim.

logo Tu się dzieje