18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ta noc zmienila ją

KOZIDRAK PONIESIE SROGĄ KARĘ! Wiadomo, ile lat dostanie

28.10.2021  13:37
Jaką karę poniesie Beata Kozidrak?
Jaką karę poniesie Beata Kozidrak? Fot: Karol Makurat/REPORTER

Beata Kozidrak wsiadła za kierownicę pijana i czeka na proces. Wiadomo, jaką karę poniesie polska wokalistka. To może mocno zaboleć.

Początek września, Warszawa, jedna z głównych arterii stolicy. Po niej zygzakiem, od krawężnika do krawężnika, przemieszcza się auto marki BMW. Za kierownicą siedzi legendarna polska wokalistka, kompletnie pijana.

Beata Kozidrak została zatrzymana, najpierw przez innych uczestników ruchu, następnie przez policję. Kilkukrotnie poddano ją badaniu alkomatem, a to wykazało aż 2 promile, czyli około 0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Beata Kozidrak poniesie karę

Kozidrak usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Jej prawnicy informowali, że podda się wymierzonej jej karze, przy czym liczą, że sąd zastosuje łagodniejszy wyrok, bez konieczności osadzania jej w więzieniu. Teraz Beata Kozidrak czeka na pierwszą rozprawę sądową.

Czy trafi za kratki? O tym zdecyduje sąd. Wiadomo już jednak, jaką inną karę poniesie. Sama Beata Kozidrak przyznać miała, że zanim wsiadła za kółko, wypiła litr wina. We krwi miała dwa promile, łatwo więc wyliczyć, na jak długo straci prawo jazdy.

Kozidrak straci prawo jazdy

Polskie sądy mają tu dość jasne zasady. Jeśli kierowca miał we krwi promil, traci upoważnienie do kierowania samochodem na minimum trzy lata, jeśli dwa proile - na pięć lub więcej lat. W skrajnych przypadkach dokument odbierany jest dożywotnio.

Beata Kozidrak może więc zostać pozbawiona prawa do prowadzenia pojazdów na co najmniej pięć lat. Sąd może także zastosować wobec niej karę grzywny.