18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co się dzieje?

KRÓLOWA NIEDOMAGA? Brytyjczycy wystraszeni stanem Elżbiety II

13.10.2021  16:26
Królowa Elżbieta niedomaga?
Królowa Elżbieta niedomaga? Fot: Alessia Pierdomenico/Shutterstock

Wielka Brytania w szoku, ludzie boją się o swoją królową. Elżbieta II zaniepokoiła poddanych swoim stanem zdrowia. Co się dzieje?

Królowa brytyjska Elżbieta II zasiada na tronie już blisko 50 lat i zdaje się, że ani myśli ustępować. Mimo bardzo podeszłego wieku trzyma pieczę nad państwem, a Brytyjczycy nie wyobrażają sobie, że miałaby kiedykolwiek odejść. Fakty są jednak faktami, wiek robi swoje, a ostatniej wiosny Wielka Brytania pożegnała męża królowej Filipa. Monarcha dożył pięknego wieku - miał 99 lat.

Choć nikt nie chce o tym mówić, Wielka Brytania powoli przygotowuje się do odejścia królowej. Sporządzono już specjalne protokoły działania na wypadek jej śmierci, media są w pełnej gotowości, a i tak każdy szczegół, jaki miałby zwiastować zdrowotne problemy, budzi olbrzymi niepokój.

Królowa Elżbieta II choruje?

Tak było i tym razem. Królowa we wtorek 12 października udała się na nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim. Monarchini towarzyszyła jej wierna córka Anna i... laska. Element ten niezwykle zaniepokoił Brytyjczyków. Dodatkowe obawy wzbudził fakt, że królowa do świątyni weszła nie głównym, a bocznym wejściem. Limuzyna podjechała pod same drzwi, tak że władczyni nie musiała przemierzać zbyt długiej trasy do ławki.

Wielka Brytania boi się teraz, że królowa niedomaga. Pałac nie informował w ostatnim czasie o żadnych problemach ze zdrowiem monarchini, a laska towarzyszyła jej ostatnio po operacji kolana w 2003 i 2004 roku. Czy dzieje się coś złego?

Jak udało się ustalić nieoficjalnie, ze zdrowiem królowej wszystko w porządku, postanowiła jednak ograniczyć aktywność do wymaganego minimum. Oficjalnie ciągle nie wiadomo, co się dzieje - pałac odmawia komentarza.

Czytaj także