18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stan oskarżenia

Karol Strasburger POZWANY. Przyjaciel zadał mu cios

Wojciech Kozicki
24.09.2021  14:22
Karol Strasburger pozwany. Stan Borys atakuje przyjaciela z "Familiady"
Karol Strasburger pozwany. Stan Borys atakuje przyjaciela z "Familiady" Fot: TRICOLORS/East News

Do tej pory to Karol Strasburger zadawał pytania w programie „Familiada”. Role się odwróciły i teraz to on był przepytywany… w sądzie! Raczej nie pomogą mu tam żarty i suchary. Nie będzie też mógł liczyć na pomoc ankietowanych. Został pozwany przez Stana Borysa, który do niedawna był jego przyjacielem. Czy aktor  z "Czarnych chmur" i "Kolumbów" jest internetowym hejterem na portal plotkarskich?

Karol Strasburger z „Familiady” trafił do sądu rejonowego w Piasecznie. Pieśniarz Stan Borys i jego partnerka Anna Maleady pozwali gwiazdę TVP. O co poszło? Aktor został oskarżony o publiczne zniesławienie muzyka i jego partnerki. Podobno zamieszczał w portalach plotkarskich krzywdzące komentarze na temat Stana Borysa. Twierdzi oczywiście, że to nie on je pisał i publikował, ale jak na razie na nic zdały się te tłumaczenia.

Stan Borys pozwał Karola Strasburgera. Był hejterem w internecie?

Anna Maleady ujawniła mediom, że początkowo nie było wiadomo kto hejtował piosenkarza, ale w trakcie postępowania okazało się, że zidentyfikowane IP należy do ich wieloletniego przyjaciela. Karol Strasburger wszystkiego się wypiera i zapewnia, że nawet nie śledzi portali plotkarskich. Co więcej, gdy komentarze były publikowanie, miało nie być go w domu.

Niestety to prawda. W czwartek była rozprawa. Dla nas to dramatyczna sytuacja, bo przez lata - jeszcze jak żyła Irena Strasburger - przyjaźniliśmy się, chodziliśmy na wspólne przyjęcia i zapraszaliśmy się wzajemnie – powiedziała Anna Maleady. (Plejada)

Podobno Strasburger zamierza dochodzić do tego, kto podłączył się do jego sieci i wpisywał nieprzyjemne komentarze na temat Stana Borysa.

To jest bardzo przykra sprawa, bo osoby, które są w to zaangażowane, pisały nieprawdę na nasz temat. Kiedy przeczytaliśmy te wpisy, zgłosiliśmy sprawę na policję i okazało się, że to z IP Karola Strasburgera wysłano te hejterskie komentarze. On się wypiera. Twierdzi, że nie jest autorem tych komentarzy, że nie śledzi portali plotkarskich. Ale ktoś to napisał. Więc kto? W oświadczeniu czytamy, że nie było go wtedy w domu. Będzie dochodzić, kto wysłał te nienawistne komentarze, podłączając się do jego sieci – powiedziała Plejadzie Anna Maleady.

Oświadczenie Karola Strasburgera. Odpiera zarzuty

Głos w sprawie zabrał w końcu sam Karol Strasburger. Wydał oświadczenie, ale zapewnia, że nie chce publicznego prania brudów. Apeluje, by nie oceniać niesprawiedliwie jego oraz jego rodziny. Dodał, że "dotychczasowe stosunki towarzyskie, postawa pełna empatii, wsparcie w zbieraniu pieniędzy na rehabilitację oraz promocja twórczości p. Borysa została przekreślona poprzez prywatny akt oskarżenia".

Drodzy, ja krótko, bo nie będę kontynuował na forum publicznym medialnej wojny jaką wytoczyła przeciwko mnie, a pośrednio i moim bliskim, para p. Borys i p. Maleady. Czuje się w obowiązku przed Wami przekazać moje stanowisko pomimo, że styl publicznego "prania brudów" i ujawniania spraw, które powinny pozostać w sferze prywatnej nie jest tym, który uznaję za właściwy. Wierzę, że nikt nie będzie wydawał nieprawdziwych opinii pod adresem moim czy mojej rodziny! Wiedząc jak łatwo jest zniszczyć dobry wizerunek, zaufanie i szacunek społeczny oraz dobre imię przestrzegam przed niesprawiedliwa oceną. Ściskam Was. Karol - oświadczył Karol Strasburger.

Na prośbę mojego klienta Karola Strasburgera, w związku z pojawiającymi się w mediach artykułami dotyczącymi postępowania sądowego toczącego się pomiędzy Stanem Borysem i Anną Maleady a Karolem Strasburgerem informuję, iż takie postępowanie faktycznie toczy się przed Sądem Rejonowym w Piasecznie z oskarżenia prywatnego. Wskazuję, iż w dacie przedmiotowych wpisów, których dotyczy postępowanie Karol Strasburger nie mógł ich zamieścić z uwagi na przebywanie poza miejscem łącza internetowego zidentyfikowanego poprzez adresy IP wpisów. Powyższa informacja zostanie potwierdzona oświadczeniami stosownych firm. Na tym etapie postępowania mogę tylko wskazać, iż numery IP dotyczą Konstancina-Jeziorna, a Karol Strasburger był w czasie zamieszczania tych wpisów m.in. we Wrocławiu na nagraniu jednego z seriali.Dalsze sugerowanie, że mój Klient miałby dopuścić się działań na szkodę ww. jest niezasadne i narusza konstytucyjną zasadę domniemania niewinności, a przede wszystkim godzi w jego dobre imię i cześć. Następne oświadczenie zostanie wydane po zapadnięciu wyroku w niniejszej sprawie. Wyrok uniewinniający zostanie podany do publicznej wiadomości - oświadczył mecenas prowadzącego program "Familiada".