18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Rodziny się rozpadały"

Karolak ujawnia mroczne kulisy serialu Rodzinka.pl

Wojciech Kozicki
02.09.2022  20:14
Karolak i kulisy serialu Rodzinka.pl. Zabawne odcinki, a w życiu prywatnym dramat
Karolak i kulisy serialu Rodzinka.pl. Zabawne odcinki, a w życiu prywatnym dramat Fot: VIPHOTO/East News

Kochacie serial TVP „Rodzinka.pl” i widzieliście wszystkie odcinki online? Obsada serialu jest dla was rodzina, a najlepsze sceny i dialogi znacie na pamięć? Tomasz Karolak udzielił wywiadu, którzy może zmienić wasze postrzeganie produkcji Telewizji Polskiej. Ujawnił mroczną stronę kultowego sitcomu.

Tomasz Karolak przez ponad 9 lat grał w serialu „Rodzinka.pl”, a u jego boku lśniły takie polskie gwiazdy jak Julia Wieniawa, Małgorzata Kożuchowska, Jacek Braciak, Agata Kulesza, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski i Maciej Musiał. Rodzina Boskich wydawała się wam idealna? Aktor ujawnił, że za kamerą wcale tak kolorowo nie było, a relacje między aktorami nie było zbyt dobre. Widzowie oglądali zabawne sceny, obsada serialu rozśmieszała i wzruszała, ale prywatnie aktorzy i aktorki cierpieli.

Tomasz Karolak i mroczne kulisy serialu Rodzinka.pl

Zdaniem Karolaka, kultowy serial TVP przyczynił się do wielu problemów rodzinnych aktorów. W wywiadzie udzielonym Monice Jaruzelskiej mówił, że obsada spędzała więcej czasu na planie, niż z własnymi rodzinami, co miało swoje przykre konsekwencje.

Teraz cenię sobie bardzo, że mogę pobyć z rodziną. To mnie kręci. Ja grałem przez 10 lat sztuczną rodzinę. To jest psychologicznie ciekawe, że stworzyliśmy sztuczną rodzinę, która przebywała ze sobą więcej niż my w naturalnych rodzinach. I to spowodowało zaburzenia. U wszystkich nas. Cena za "Rodzinkę.pl" jest ogromna – ujawnił Tomek Karolak.

Jak wyznał Karolak, członkowie rodzin aktorów odczuwali zazdrość w związku z ich ciągłą obecnością na planie serialu. Serial miał się przyczynić do rozpadu kilku rodzin.

A potem wszyscy chcieli realizować się w innych projektach. Bo przecież skoro grasz w telewizji, to dobrze byłoby zagrać też w filmie fabularnym lub teatrze. Ja i Gośka. A nasze rodziny, nie mając nas, patrzyły na to, jaką my świetną rodzinę budujemy w telewizji. To jest to, co nas dotknęło, również chłopaków grających nasze dzieci. I to było bardzo trudno przejść. I niektóre z tych rodzin, niestety, już przeszły do historii. Taka jest prawda – opowiedział Karolak u Jaruzelskiej.

W maju 2020 TVP zdecydowało, że nie będzie kontynuować serialu „Rodzinka.pl”, chociaż w planach był jeszcze jeden sezon. Czy gdyby nakręcono nowe odcinki doszłoby do katastrofy w życiu prywatnym aktorów lub kogoś z produkcji serialu?

Ilona Łepkowska ostro o Karolaku

Scenarzystka serialowa Ilona Łepkowska już odgryzła się Karolakowi za wypowiedź o Rodzince.pl. Kąśliwie podsumowała jego filmową karierę.

Aktor, który swój potencjał rozmienił na drobne, to moim zdaniem Tomasz Karolak. To bardzo zdolny aktor. Ja naprawdę chciałabym go zobaczyć w jakieś roli dramatycznej, a nie w takich samych wygłupach, które już widziałam sto razy. On jest w tym bardzo dobry, bardzo jest fajnie, ja się z tego zawsze śmieje. To jest zawsze mocny punkt, nawet gdy to jest epizod. Ja chciałabym go zobaczyć w roli na miarę jego talent - oceniła Karolaka Łepkowska. (Pomponik)