18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Historyczny moment

Polka najpiękniejszą kobietą świata! Wygląda olśniewająco

17.03.2022  10:22
Polka zwyciężczynią konkursu Miss World 2021
Polka zwyciężczynią konkursu Miss World 2021 Fot: RICARDO ARDUENGO/AFP/East News

MAMY TO! Pochodząca z Łodzi 22-letnia Karolina Bielawska zdobyła koronę najpiękniejszej kobiety świata! Polka powtórzyła sukces Anety Kręglickiej, która zwyciężyła w 1989 roku. Kim jest Miss World 2021?

Finał konkursu Miss World 2021 początkowo miał odbyć się 16 grudnia, lecz ze względów pandemicznych wydarzenie przełożono na marzec. Reprezentantką naszego kraju została Miss Polonia sprzed 3 lat, 22-letnia Karolina Bieławska.

Miss Polonia z tytułem Miss World

Polka od początku była jedną z faworytek, a jej największymi rywalkami były reprezentantki ze Stanów Zjednoczonych oraz Wybrzeża Kości Słoniowej. Jednak ostatecznie to właśnie Karolina Bieławska zdobyła tytuł Miss World 2021, powtarzając tym samym sukces Anety Kręglickiej, która 33 lata temu została ogłoszona najpiękniejszą kobietą świata.

Byłam w szoku, kiedy usłyszałam swoje imię. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Jestem dumna, że mogę nosić koronę Miss Świata. Zapamiętam ten moment do końca życia - mówiła zwyciężczyni.

Karolina Bieławska studiuje zarządzanie na Politechnice Łódzkiej. Nowa miss od lat angażuje się w akcje charytatywne takie jak m.in. "Korona z Głowy" czy "Dotykam = Wygrywam" czy "Zupa na Pietrynie". Jedną z jej głównych pasji są podróże. Lubi też pływać, nurkować, a także grać w badmintona i tenisa.

logo Tu się dzieje