18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat gwiazdy

Karolina Gruszka cierpi na NIEULECZALNĄ CHOROBĘ

26.11.2021  13:13
Karolina Gruszka jest ciężko chora
Karolina Gruszka jest ciężko chora Fot: Pawel Wodzynski/East News

Karolina Gruszka jest jedną z najbardziej cenionych aktorek młodego pokolenia. Niedawno jej światem wstrząsnęła jednak przerażająca diagnoza. Artystka jest nieuleczalnie chora.

Karolina Gruszka jest doskonale znana widzom. Aktorka słynie z nieprzeciętnej urody i wielkiego talentu. Niedawno w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" przyznała, że w 2017 r. zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Świetnie radzi sobie z tą nieuleczalną chorobą.

Karolina Gruszka jest ciężko chora

Aktualnie Karolina Gruszka została ambasadorką kampanii społecznej NEUROzmobilizowani.pl to kampania edukacyjna, której celem jest wspieranie osób z chorobami neurologicznymi oraz ich bliskich. Z uwagi na dołączenie do tej akcji zdecydowała się opowiedzieć o swoim przypadku.

Miałam dużo szczęścia. Zanim dostałam swoją diagnozę, to już dużo na temat tej choroby wiedziałam. Miałam w swoim bliskim otoczeniu osoby, które chorowały. Naczytałam się na ten temat, wiedziałam, jakie mogą być objawy

- relacjonowała Karolina Gruszka w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Karolina Gruszka podkreśla, że odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie może sprawić, że choroba się zatrzyma. Sama poddaje się właśnie takiej terapii, żeby jak najdłużej zachować dobrą formę.

Przyjmuję lek dwa razy w roku. Nie myślę o sobie w kategoriach osoby chorej. Jestem tutaj, żeby wlać trochę optymizmu... Normalne życie jest możliwe, pod warunkiem, że zaczniemy się wcześnie leczyć

- tłumaczyła aktorka.

Aktorka przy okazji tego wystąpienia wyjaśniła widzom, że część leków dla chorych ze stwardnieniem rozsianym jest refundowana. Preparaty, które sama przyjmuje - tzw. leki o wysokiej skuteczności, nie podlegają jednak refundacji. Karolina Gruszka w imieniu swoim i innych chorych na SM osób ma nadzieje, że w końcu się to zmieni.