18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kariera i tragedie

Polska aktorka w szpitalu. "Piekło, przykuta do łóżka"

Wojciech Kozicki
15.04.2022  08:17
Katarzyna Chrzanowska w szpitalu. Polska aktorka ma groźne powikłania po koronawirusie
Katarzyna Chrzanowska w szpitalu. Polska aktorka ma groźne powikłania po koronawirusie Fot: BURGER/PHANIE - zdjęcie ilustracyjne

Powikłania po COVID-19 mogą całkowicie zrujnować zdrowie i przykuć do szpitalnego łóżka. Przekonała się o tym polska aktorka Katarzyna Chrzanowska, która znana jest z serialu „Adam i Ewa”. Od 3 miesięcy przebywa w szpitalu, a sytuacja jest coraz poważniejsza. Niedawno zmagała się też z rakiem. Jej historia i kariera to nie tylko wielka miłość i wspaniałe role, ale też tragedie i liczne problemy.

Katarzyna Chrzanowska to polska aktorka, która zasłynęła rolą w serialu Polsatu „Adam i Ewa”. Lata 2000-2001 to czasy, gdy Polacy wieczorami tłumnie zasiadali przed telewizorami, by z Krzysztofem Cugowskim zaśpiewać „Ona i on, niebo i grom…”.  Jednak sława przeminęła, Waldemar Goszcz zginął tragicznie, a Chrzanowska wyprowadziła się do Hiszpanii. To właśnie tam rozgrywa się obecnie jej kolejny dramat związany ze stanem zdrowia.

Chrzanowska w szpitalu. Kiedyś "Adam i Ewa", dziś choroby

Chrzanowska jakiś czas temu ujawniła, że walczyła z nowotworem i musiała poddać się chemioterapii. Niedawno otrzymała też pozytywny wynik testu na COVID-19, a wuhański patogen zrujnował jej zdrowie. Polska gwiazda od 3 miesięcy przebywa w klinice w hiszpańskiej Maladze, ponieważ pojawiły się poważne powikłania po koronawirusie. Aktorka zmaga się z obustronnym zapaleniem płuc. 

Od 17 stycznia jestem przykuta do łóżka. Obustronne covidove zapalenie płuc. Podobno najlepsza klinika w Maladze. Uwaga, nie architektura wnętrz się liczy, liczy się człowiek i kompetencje. Dawali mi strasznie dużo antybiotyków. Powiedziałam stop. Pielęgniarki dostały ‘rozpiskę’ i nie myśląc, by mi aplikowały kilogramy antybiotyków i sterydów. Na początku to było piekło – napisała Katarzyna Chrzanowska na Facebooku.

W dalszej części wpisu Chrzanowska nawiązuje do filmu"Skafander i motyl", którego główny bohater po wypadku komunikuje się ze światem zewnętrznym jedynie mrugając. Chrzanowska przyznaje, że walka o zdrowie jest bardzo ciężka, a ona momentami czuje się zagubiona i bezradna.

Gdzie zniknęła Katarzyna Chrzanowska? Kariera i życie

Jak przypominają media, pani Kasia wiele lat temu wyprowadziła się do Francji. Wraz z mężem wychowywała dwie córki, ale Piotr Niemkiewicz zmarł w tragicznym wypadku na Krecie podczas nurkowania. Jak podaje Viva!, po latach aktorce znów udało się otworzyć na miłość. Obecnie mieszka w Hiszpanii w Mijas Pueblo obok Malagi, gdzie wiedzie życie z córkami i nowym partnerem. Ma cztery koty i cztery psy. Dwa z nich przygarnęła po zmarłym sąsiedzie.

Wyszłam za mąż z wielkiej miłości, bez cienia wątpliwości, że przed nami długa droga razem. Los chciał inaczej, dobrnęliśmy do 14. rocznicy i potem nastała ciemność, która trwała długo, bardzo długo. Powoli rozjaśniał się obraz świata, zaczęłam zauważać kontury, powoli wyłaniały się kształty. Teraz widzę Piotra w Celinie i Stefanii. Czas pomógł przeżyć stratę, ale nie uleczył z tęsknoty, z braku, z żalu... - pisała niedawno Katarzyna Chrzanowska na Facebooku.

Czy Katarzyna Chrzanowska wróci do zdrowia i do polskich seriali? Przypomnijmy, że jej kariera i role to nie tylko serial "Adam i Ewa". Pojawiła się też w takich produkcjach jak "Pensjonat pod różą", "Samo życie", "Barwy szczęścia" i "Plebania". Pani Katarzyno, trzymamy kciuki za powrót do zdrowia i czekamy na kolejne wspaniałe role!

Ja muszę wyjątkowo uważać, bo jestem obciążona chorobą nowotworową, którą leczę od roku. Miałam chemioterapię, a teraz mam immunoterapię, ale w szpitalu onkologicznym, w którym się leczę, na koronawirusa zmarły już trzy osoby - wyznała Chrzanowska w 2020 roku. (Viva!)