18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czarne myśli

Katarzyna Żak smutno o chorobie: NIE CHCĘ BYĆ CIĘŻAREM

27.08.2022  12:25
Katarzyna Żak boi się o zdrowie
Katarzyna Żak boi się o zdrowie Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER

Katarzyna Żak zdobyła się na szczere wyznanie. Polska aktorka powiedziała mediom, czego najbardziej boi się w życiu. Sen z powiek spędzają jej choroba i rodzina.

Katarzyna Żak to znana i lubiana polska aktorka. Znany i lubiany jest również jej mąż, Cezary Żak. Para jest ze sobą już prawie 40 lat - wzięli ślub w 1985 roku. I choć wielokrotnie Polskę obiegały plotki o ich kryzysach i rozstaniach, wiernie trwają przy sobie.

Cezary i Katarzyna Żak doczekali się dwóch córek - Aleksandry i Zuzanny. Lata płyną, córki dorosły, jedna z nich jest lekarką. A ich coraz starsza, lecz dalej aktywna mama, coraz częściej smutno myśli o przyszłości.

Katarzyna Żak szczerze: nie chcę być ciężarem

W rozmowie z serwisem "Co za tydzień" Katarzyna Żak wyznała, że to właśnie rodziny dotyczą jej osobiste obawy. Nie martwi się, że ich straci, nie przewiduje małżeńskich kryzysów. Boi się, że może poważnie zachorować, a wtedy stanie się ciężarem dla najbliższych.

Jeśli miałabym powiedzieć, czego się tak naprawdę w życiu boję... To boję się choroby, która by spowodowała, że stałabym się ciężarem dla najbliższych. Boję się choroby nieuleczalnej. Takiej, na którą nie będę miała wpływu

- wyznała szczerze aktorka.

Skąd te czarne myśli? Czyżby zdrowie Katarzyny Żak szwankowało? Aktorka zbliża się powoli do sześćdziesiątki, z jej zdrowiem jednak wszystko w porządku. Kobieta z domu rodzinnego wyniosła bardzo ważną lekcję - jej mama była lekarką, nauczyła córkę, by badać się regularnie i dokładnie monitorować stan zdrowia. - Tematy chorób i badań nie są nam obce. Jeżeli coś mogę zrobić, to to robię. Zdrowy tryb życia: dieta, ćwiczenia oraz częste i liczne badania. Nie tylko kontrolne badania krwi raz w roku. W dojrzałym wieku tych badań trzeba wykonywać więcej - mówi Katarzyna Żak.

I zachęca, by wszyscy wokół brali z niej przykład. A my apel ten jak najbardziej popieramy.  

Czytaj także