18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostatnie pożegnanie

Kiedy pogrzeb Franciszka Pieczki? Ma mieć nadzwyczajny charakter

26.09.2022  17:00
Franciszek Pieczka nie żyje? Co z pogrzebem artysty?
Franciszek Pieczka nie żyje? Co z pogrzebem artysty? Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Franciszek Pieczka nie żyje. Wybitny aktor zmarł w wieku 94 lat. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb artysty?

Bardzo smutna wiadomość obiegła w ostatni piątek Polskę. W wieku 94 lat zmarł wybitny polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Franciszek Pieczka.

Artysta przez wiele lat zachwycał widzów, a popularność przyniosły mu angaże w topowych polskich filmach czy serialach. Największą sławę dała mu zaś rola Gustlika w legendarnych "Czterech pancernych".

Kiedy pogrzeb Franciszka Pieczki

Franciszek Pieczka to osoba niezwykle zasłużona dla polskiej kultury. Nic dziwnego, że trwają starania o to, by po raz ostatni oddać mu hołd i w jakiś sposób nagrodzić. najprawdopodobniej uda się zrobić to przy okazji pogrzebu.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Franciszka Pieczki? Gdzie zostanie pochowany? Szczegóły uroczystości pożegnalnych nie zostały jak na razie ustalone. Wiadomo jednak, że Związek Artystów Scen Polskich chce zaproponować rodzinie zmarłego, by jego pogrzeb miał charakter państwowy.

Rozważamy prośbę o pogrzeb państwowy. Na razie nie znamy jednak daty uroczystości

- przekazał w rozmowie z Faktem prezes Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster.

Franciszek Pieczka przez lata związany był z Warszawą i warszawskimi teatrami, tu też ukończył szkołę teatralną. Możliwe więc, że trumna z ciałem bądź urna aktora zostanie złożona na cmentarzu dla najbardziej zasłużonych Polaków - warszawskich Powązkach.